تازه های تکنولوژی

باج افزاری که تنها 100 دلار از شما اخاذی می‌کند

در میان باج افزارهایی که در زمان شیوع ویروس کرونا منتشر شده اند، برنامه مخربی پیدا شده که پس از نصب آن گوشی کاربر بطور کامل قفل می شود. این برنامه ناامن  CovidLock نام دارد و بصورت غیرمجاز در حال انتشار است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از neowin، برنامه مخرب CovidLock که در فروشگاههای غیرمجاز قرار دارد، به عنوان یک اپ ردیابی کرونا منتشر شده در حالیکه یک برنامه مخرب و یک باج افزار است که با نصب آن دیگر قادر به کنترل گوشی خود نیستید. زیرا گوشی بطور کامل قفل خواهد شد. محقق امنیتی شرکت DomainTools در مورد این باج افزار می گوید: این برنامه کاربر را الزام به تغییر چسورد می کند و در همین هنگام با حمله به لاک اسکرین دستگاه، گوشی کاربر را تحت کنترل خواهد در می آورد.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

در صورت قفل شدن گوشی توسط این باج افزار کاربر به حذف اطلاعات گوشی و یا استراک عکس ها در شبکه های اجتماعی تهدید می شود. کاربر 48 ساعت وقت دارد تا چس از حمله 100 دلار بصورت بیت کوین بپردازد. از انجائیکه این برنامه زیاد پیچیده نیست، محققان توانسته اند پسورد این برنامه را (4865083501) را استخراج کرده و گوشی ها را از حالت قفل خارج کرده اند.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا