فرودگر ماه بلومون مارک ۱ متعلق به شرکت فضایی بلو اوریجین توسط جف بزوس رونمایی شد

جف بزوس بنیانگذار بلواوریجین شخصا از ماکت فرودگر این شرکت به نام بلومون مارک ۱ رونمایی کرد. فرودگر با هدف ارسال محموله به سطح ماه ساخته شده است و قرار است در برنامه آرتمیس ناسا نیز مورد استفاده قرار بگیرد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ناسا قصد دارد طی برنامه مهم آرتمیس […]

جف بزوس بنیانگذار بلواوریجین شخصا از ماکت فرودگر این شرکت به نام بلومون مارک ۱ رونمایی کرد. فرودگر با هدف ارسال محموله به سطح ماه ساخته شده است و قرار است در برنامه آرتمیس ناسا نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ناسا قصد دارد طی برنامه مهم آرتمیس انسان را بار دیگر به ماه بازگرداند و پایگاه دائمی نیز در آنجا احداث کند. فرودگر بلومون مارک ۱ نیز می‌تواند در این برنامه نقش مهمی ایفا کند. طبق گزارش‌های منتشر شده در حالی این فرودگر رونمایی شد که شرکت بلو اوریجین یک قرارداد ۳.۴ میلیارد دلاری با ناسا بسته است که در آن وظیفه طراحی ساخت و تایید سیستم فرود انسان به بلواوریجین داده شده است.

اکنون نیز فرودگر باری این شرکت که توسط جف بزوس رونمایی شد بخشی از این قرارداد محسوب می‌شود. قرار است این فرودگر طی ماموریتی به نام بلومون مورد استفاده قرار گرفته و وظیفه حمل بار به پایگاه ماه را بر عهده داشته باشد. از دیگر شرکت‌های همکار بلواوریجین در ساخت این فرودگر می‌توان به لاکهید مارتین، بوئینگ، آستروبوتیک، هانی بی رباتیک اشاره کرد.