نسخه پنجم فناوری بلوتوث به‌زودی از راه می‌رسد

گروه ویژه توسعه سرویس بلوتوث (Bluetooth SIG) هم‌اینک در حال برنامه‌ریزی به منظور طراحی و توسعه نسل جدید استاندارد این سرویس نقل و انتقال بی‌سیم اطلاعات است. براساس گفته‌های مارک پاول، مدیر اجرایی گروه SIG، همان‌طور که انتظار می‌رفت نسخه جدید این سرویس با نام Bluetooth 5 شناخته خواهد شد و در تاریخ 16 ژوئن به […]

گروه ویژه توسعه سرویس بلوتوث (Bluetooth SIG) هم‌اینک در حال برنامه‌ریزی به منظور طراحی و توسعه نسل جدید استاندارد این سرویس نقل و انتقال بی‌سیم اطلاعات است. براساس گفته‌های مارک پاول، مدیر اجرایی گروه SIG، همان‌طور که انتظار می‌رفت نسخه جدید این سرویس با نام Bluetooth 5 شناخته خواهد شد و در تاریخ 16 ژوئن به طور رسمی از آن رونمایی به عمل خواهد آمد.

اما در مورد ویژگی‌های جدید این سرویس باید گفت که میزان گستره اتصال آن به دستگاه‌های دیگر در این نسخه دو برابر شده و علاوه بر آن در حالت LE (مصرف کم انرژی) سرعت انتصال داده‌ها چهار برابر استانداردهای نسل پیشین شده است. اما دیگر قابلیت مهم این سرویس جدید مربوط به استاندارد کاربردی و جدید آن مربوط به اتصال به سرویس‌های دیگر به منظور انتقال اطلاعات مانند داده‌های مکان‌یابی و ناوبری است. این به آن معنا خواهد بود که نسخه پنجم بلوتوث می‌تواند در رانندگی و ویژگی‌ها و سرویس‌های مکان‌یابی آن در سرتاسر دنیا بسیار مفید و کارا باشد.

نسخه پنجم فناوری بلوتوث با دو برابر سرعت و برد چهار برابری معرفی شد

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

پنج‌شنبه آینده تمامی اطلاعات گفته شده در مورد این سروسی جدید طی مراسمی رسمی به صورت رسانه‌ای در شهر لندن معرفی خواهند شد.