Chiron، سوپراسپرت 2.6 میلیون دلاری بوگاتی معرفی شد!

بالاخره در نمایشگاه خودرو ژنو امسال شاهد معرفی خودروی جدید شرکت بوگاتی با نام Chiron بودیم، ابرخودرویی که سازندگان به دنبال موفقیتی که از تولید و عرضه‌ی Veyron به دست آورده بودند، راهی بازار نموده و قصد دارند باز هم رقابت در دنیای ابرخودروهای را داغ‌تر از همیشه نمایند. هم‌اکنون یک سوم از این اتومبیل […]

بالاخره در نمایشگاه خودرو ژنو امسال شاهد معرفی خودروی جدید شرکت بوگاتی با نام Chiron بودیم، ابرخودرویی که سازندگان به دنبال موفقیتی که از تولید و عرضه‌ی Veyron به دست آورده بودند، راهی بازار نموده و قصد دارند باز هم رقابت در دنیای ابرخودروهای را داغ‌تر از همیشه نمایند. هم‌اکنون یک سوم از این اتومبیل سوپراسپرت که تنها 500 دستگاه از آن تولید شده، به فروش رسیده و به نظر می‌رسد که در آینده‌ی نزدیک نیز مابقی خودروهای تولید شده به فروش رسیده و رکوردی جدید را برای یک ابرخودرو به جای گذارد.

موتور به کار رفته در این خودروی بزرگ از نوع W16، همان چیزی که پیشتر در بوگاتی ویرون نیز مورد استفاده قرار گرفته بود. البته مهندسین بوگاتی موتور این خودرو را از نو طراحی نموده و 25 درصد قدرت آن را نسبت به قبل افزایش داده‌اند و حالا موتور قدرتمند این خودرو می‌تواند 1500 اسب بخار نیرو تولید نماید. همچنین استفاده از توربوشارژرهای بیشتر به منظور تزریق سوخت بیشتر از قبل به کمک 32 انژکتور، سبب شده تا توان این موتور نیز بیشتر گردد. سیستم خنک‌کنندگی این خودرو نیز به گونه‌ای عمل می‌کند که هر دقیقه، 60,000 لیتر هوا وارد موتور می‌شود و در نهایت گرمای تولید شده نیز به خوبی دفع می‌گردد.

البته ساخت این اتومبیل به این سادگی‌ها انجام نشده و مهندسین بوگاتی، این اتومبیل را به مدت 300 ساعت در تونل باد آزمایش نموده و در جاده نیز بیش از 500 هزار کیلومتر تحت آزمایش‌های سخت قرار داده‌اند.

Bugatti-Chiron-16

یکی از مواردی که در مورد قدرت این خودرو و عملکرد آن می‌توانیم به آن اشاره داشته باشیم، جعبه‌ دنده‌ 7 سرعته و دو کلاچه این خودرو می‌باشد که می‌تواند گشتاوری برابر با 1600 نیوتن بر متر را تولید نماید. همچنین حداکثر سرعت این خودرو 420 کیلومتر بر ساعت بوده و شتاب 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت آن نیز 2.5 ثانیه می‌باشد.

در مورد سیستم‌های حرکت خودرو، سازندگان 5 حالت مختلف EB Auto ،Autobahn ،Handling ،Lift و Top Speed را برای بوگاتی Chrion در نظر گرفته‌اند که هر کدام بسته به شرایط مختلف می‌تواند عملکردی متفاوت داشته باشد. ترمزهای قدرتمند و فوق‌العاده‌ای که در این خودرو به کار گرفته شده‌اند نیز با ترمزهای به کار رفته در خودروهای فرمول 1 برابری نموده و لاستیک‌های استفاده شده در این ابرخودرو نیز تماما با استانداردهای هوافضا مطابقت دارند. علت استفاده از چنین لاستیک‌های فوق‌العاده‌ای نیز تحمل کردن وزن و فشاری که خودرو در سرعت‌های بالاتر از 400 کیلومتر بر ساعت بر خودرو می‌آورد بوده و به همین جهت از شرکت بزرگ Michelin برای تولید آنها کمک گرفته شده است.

Bugatti-Chiron-Driving-Shots-7

سیستم داخلی به کار رفته در خودروی Bugatti Chiron واقعا جذاب است. به عنوان مثال این خودرو اولین اتومبیل جهان می‌باشد که کیسه‌های هوای آن در کابینی از جنس فیبر کربن باز می‌شود. صفحه‌نمایش لمسی و بسیار با کیفیت موجود در این خودرو با پنل TFT و سیستم صوتی بسیار پیشرفته، از مواردی هستند که می‌توان در مورد این خودرو به آن اشاره داشت.

در مورد طراحی خودرو، سازندگان از اتومبیل افسانه‌ای Bugatti Type 57SC Atlantic الهام گرفته‌اند و تنها خودرو را کمی پهن‌تر نموده‌اند. چراغ‌های عقب و جلو خودرو نیز با نوآوری‌های بسیار زیادی از سوی بوگاتی همراه بوده و سازندگان از سیستمی کاملا جدید و مدرن استفاده کرده‌اند که شکلی جذاب و جدید را به این خودرو می‌بخشد.

در نهایت باید بگوییم که این ابر خودرو 2.4 میلیون یورو (2.6 میلیون دلار) قیمت خواهد داشت و سازندگان نیز تنها 500 دستگاه از آن را تولید خواهند کرد. زمان وارد شدن این اتومبیل به بازار نیز پاییز سال جاری اعلام شده است.

در ادامه از شما دعوت می‌کنیم تصاویر منتشر شده از این خودرو را مشاهده نمایید:

Bugatti-Chiron-1Bugatti-Chiron-21 Bugatti-Chiron-22 Bugatti-Chiron-23 Bugatti-Chiron-24 Bugatti-Chiron-4 Bugatti-Chiron-5 Bugatti-Chiron-1 Bugatti-Chiron-15 Bugatti-Chiron-17 Bugatti-Chiron-18 Bugatti-Chiron-19 Bugatti-Chiron-Driving-Shots-5-696x465 Bugatti-Chiron-Molsheim-1 Bugatti-Chiron-Molsheim-2 Bugatti-Chiron-Molsheim-9 Bugatti-Chiron-Grand-Palais-4 Bugatti-Chiron-Grand-Palais-2Bugatti-Chiron-20

تبلیغات :

buy Neuralink