ساخت دستگاه محاسبه گر زمان مرگ

محققان با هدف درک نیازهای افراد مسن در واپسین روزهای زندگی دستگاهی را برای محاسبه زمان مرگ آنها ساختند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان کانادایی با هدف بالا بردن کیفیت زندگی فرد بیمار در روزهای واپسین زندگی ابزاری را توسعه داده اند که می تواند زمان دقیق را اعلام کند. این […]

محققان با هدف درک نیازهای افراد مسن در واپسین روزهای زندگی دستگاهی را برای محاسبه زمان مرگ آنها ساختند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان کانادایی با هدف بالا بردن کیفیت زندگی فرد بیمار در روزهای واپسین زندگی ابزاری را توسعه داده اند که می تواند زمان دقیق را اعلام کند. این دستگاه قادر است میزان احتمال فوت فرد در ماه های آینده را پیش بینی کند. اطلاعات مورد استفاده در این دستگاه نیز بر اساس داده های جمع آوری شده از افراد مسن در طی سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۳ بوده است که در خانه و در واپسین لحظات زندگی تحت مراقبت پزشکی قرار گرفتند.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

طبق آمار تنها ۲۰ درصد از کانادایی ها در اواخر سالهای عمر در خانه تحت مراقبت پزشکی فوت می شوند و در صدد بی شماری از آنها در اثر عوامل قابل پیش‌بینی فوت می‌کنند. دکتر ایمی هسو(Amy Hsu) از بیمارستان اتاوا و عضو هیئت علمی موسسه برویر می گوید: ابزار محاسبه گر RESPECT می‌تواند به خانواده های این افراد مسن کمک کند تا برنامه ریزی بهتری برای در کنار هم بودن انجام دهند.

 داده های این دستگاه مربوط به تعداد بی شماری از افراد مسن است که بیش از این جمع آوری شده بود. به گفته محققان از عوامل مهم تشخیص فوت افراد مسن در ۶ ماه آینده نشانه هایی مانند عدم توانایی در نظافت و استفاده از سرویس بهداشتی و حتی فعالیت های حرکتی را می‌توان نام برد. دکتر پیتر تانوسپوترو(Peter Tanuseputro) از بیمارستان اوتاوا نیز در این مورد گفته است: با استفاده از این ابزار و دانستن زمان باقی مانده از زندگی فرد بیمار می توان برنامه ریزی درستی برای روش درمانی آن نیز در نظر گرفت. بدین ترتیب در روزهای پایان زندگی به کیفیت زندگی بیش از روش های درمانی نیاز خواهد بود.