ساخت اولین بالگرد کوله ای که با باتری کار می کند

یک استارتاپ استرالیایی نوعی بالگرد کوله ای طراحی کرده که می تواند با استفاد از باتری پرواز کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت سازنده این بالگرد کوله ای اخیرا ویدئویی را از این بالگرد منتشر کرده که در آن خلبان با استفاده از این بالگرد کوله ای از طریق بالهای این […]

یک استارتاپ استرالیایی نوعی بالگرد کوله ای طراحی کرده که می تواند با استفاد از باتری پرواز کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت سازنده این بالگرد کوله ای اخیرا ویدئویی را از این بالگرد منتشر کرده که در آن خلبان با استفاده از این بالگرد کوله ای از طریق بالهای این بالگرد به هوا برخاسته و سپس به صورت افقی در حال پرواز است. در این ویدیو خلبان بالگرد تا ارتفاع ۱۵ متر بالا رفته و حدود ۴۰ ثانیه در هوا معلق می ماند و سپس فرود می آید.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

یکی از مهمترین مزیت های بالگرد کوله ای کوپترپک استفاده از باتری برای تامین انرژی پرواز است. این در حالیست که در دیگر بالگردهای ساخته شده مشابه از سوخت های فسیلی استفاده شده بود. مت (Matt) به عنوان سازنده کوپترپک در مصاحبه خود عنوان کرد حدود یک سال است که به دنبال ساخت بالگرد بوده و آنچه که در این ویدئو مشاهده می شود در واقع مراحل اولیه ساخت این بالگرد محسوب می‌شود.

مت می‌گوید در این بالگرد یک اهرم در قسمت راست و یک هدایتگر برای دست چپ تعبیه شده تا خلبان بتواند بالگرد را به سمتی که میخواهد حرکت دهد. طول پره های این بالگرد یک متر است و درون حلقه ای از جنس فیبر کربن قرار گرفته که به بخش پشتی نیز متصل می‌شود. پره های بزرگ این بالگرد برخلاف پره های کوچک دیگر قدرت بالابری بیشتری خواهند داشت. البته به دلیل اندازه کوچک باتری ها امکان پرواز طولانی مادت توسط این بالگرد وجود ندارد.