ساخت سازه های سه بعدی با کمک پهپادها

پهپادهایی که با الهام از زنبور عسل ساخته شده اند می توانند برای چاپ سه بعدی سازه ها بکار روند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، برای ساخت سازه ها در مناطق صعب العبور میتوان از پهپادها کمک گرفت. بدین منظور دانشمندان سیستمی را با الهام از زنبور عسل توسعه داده اند که […]

پهپادهایی که با الهام از زنبور عسل ساخته شده اند می توانند برای چاپ سه بعدی سازه ها بکار روند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، برای ساخت سازه ها در مناطق صعب العبور میتوان از پهپادها کمک گرفت. بدین منظور دانشمندان سیستمی را با الهام از زنبور عسل توسعه داده اند که در آن برای ساخت سازه ها در مکان های که امکان عبور نیست می توان از پهپادها استفاده کرد.

فناوری مورد نظر با نام Arial-AM توسط محققان امپریال کالج لندن ساخته شده است. در این سیستم از دو نوع پهپاد استفاده میشود که می توانند با یکدیگر در ارتباط باشند. در دسته اول از یک طرح دیجیتال استفاده می شود تا با کمک لایه های متوالی یک سازه را با استفاده از بتن مرطوب بسازند. در این سیستم از یک نازل در قسمت زیرین این پهپادها استفاده شده است.

در قسمت دوم این پهپادها فرایند نظارت بر چاپ را بر عهده دارند. بطوری که شکل هندسی سازه در حال چاپ مورد بررسی قرار گرفته و مراحل بعدی کار نیز به دسته اول توصیه میشود. این اقدام برای پایبندی به طرح اولیه و تولید محصول نهایی انجام می شود. این سیستم می تواند سازه ها را با دقت مثبت تا منفی پنج بسازد. این محققان تلاش کردند تا این سیستم را بصورت مستقل بسازند اما در حال حاضر به یک اپراتور برای کنترل پهپاد و مداخله در صورت بروز مشکل نیاز است.

میرکو کولو از کالج امپریال و سرپرست این پروژه می گوید : در این پروژه اثبات شد میتوان از پهپادها برای ساخت و تعمیر ساختمان بصورت مستقل استفاده کرد. همچنین استفاده از آن در مناطق صعب العبور نیز از مزیت های آن به شمار می رود.

تبلیغات :

buy Neuralink