ساخت الگوریتمی که می تواند جرایم را یک هفته زودتر با دقت ۹۰ درصدی پیش بینی کند

محققان الگوریتمی ساختند که می تواند با استفاده از داده های مربوط به جرایم قبلی جرایم آینده را با دقت ۹۰ درصدی و حتی زودتر از موعد رخ دادن پیش بینی کند.  به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان علوم اجتماعی در دانشگاه شیکاگو الگوریتم جدیدی را توسعه دادند که از داده های […]

محققان الگوریتمی ساختند که می تواند با استفاده از داده های مربوط به جرایم قبلی جرایم آینده را با دقت ۹۰ درصدی و حتی زودتر از موعد رخ دادن پیش بینی کند.

 به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان علوم اجتماعی در دانشگاه شیکاگو الگوریتم جدیدی را توسعه دادند که از داده های مربوط به جرایم خشونت آمیز و یا جرایم مالکیتی استفاده خواهد کرد. این الگوریتم می تواند با تقسیم بندی شهرها به بخشهای هزار فوت مربعی الگوهایی را برای پیش‌بینی جرایم آتی با دقت ۹۰ درصدی ایجاد کند.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

 این محققان علاوه بر شیکاگو از این الگوریتم در چند شهر دیگر نیز به طور آزمایشی استفاده کردند. با دریافت اطلاعات شهرهای دیگر این سیستم توانست عملکرد موفقی از خود نشان دهد. الگوریتم مورد نظر شرایط اجتماعی پیچیده شهرها و یا روابط میان جرایم را نادیده می‌گیرد و بر خلاف سیستم‌های قبلی جرایم را از این نقطه به نقطه دیگر سرایت نمی دهد.

ایشانو چتوپادیای از نویسندگان ارشد این مطالعه می گوید: هرگز نباید از این ابزار برای هدایت نیروهای پلیس استفاده شود. به عنوان مثال آنها نباید برای حمله به محله های خاص از این الگوریتم استفاده کنند و جلوی وقوع جرایم را بگیرند. وی می گوید در واقع یک دوقلوی دیجیتالی از فضای شهری ساخته شده است و با دادن داده به سیستم می توان امکان وقوع اتفاقات در آینده را پیش بینی کرد. البته محدودیت‌های نیز وجود دارد اما صحت عملکرد این سیستم سنجیده شده است.