تازه های تکنولوژی

امروز پشتیبانی از ویندوز 7 توسط مایکروسافت پایان می‌یابد

مایکروسافت امروز را به عنوان آخرین روز پشتیبانی از ویندوز 7 اعلام کرده بود. بدین ترتیب اکنون میلیون ها کاربر در معرض خطر قرار دارند. کاربران ویندوز 7 دیگر نمیتوانند به روزرسانی های جدیدی دریافت کنند. پشتیبانی از این کاربران پس از یک دهه امروز پایان می یابد و اکنون بدون آپدیت های امنیتی خطرات زیادی همچون آلوده شدن به بدافزار و ویروس در انتظار کاربران آن خواهد بود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تک‌نیوز و به نقل از mirror، با گذشت ده سال از معرفی ویندوز 7 همچنان در میان کاربران محبوب است و بسیاری از کاربران تمایل ندارند تا به سمت ویندوز 10 بروند. مایکروسافت چندی پیش اعلام کرده بود که از تاریخ 14 ژانویه دیگر هیچ به‌روزرسانی نرم افزاری، پچ های امنیتی یا اصلاحیه ای برای این سیستم عامل منتشر نخواهد کرد.

ثبت نام در رویداد فیسکاپ

همچنین مایکرئپوسافت از تمامی کاربران ویندوز 7 خواست تا هرچه زودتر ویندوز 10 را روی سیستم های خود نصب کنند. زیرا ویندوز 10 به واسطه وجود آنتی ویروس، فایروال و همچنین حفاظت گسترده در مقابل خطرات اینترنتی امن ترین نسخه ویندوزی مایکروسافت محسوب میشود.

بسیاری از کاربران دلیل اصلی استفاده نکردن از ویندوز 10 را قیمت بالای ان عنوان کرده اند. یک نسخه خانگی ویندوز 10 حدود ۱۱۹.۹ یورو قیمت دارد. با وجود اعلام مایکروسافت مبنی بر اجرای جدیدترین OS بر روی سیستم های قدیمی کاربران، باز هم بهتر است تا کاربران دست به چنین کاری نزند و با پرداخت مبلغی سالیانه برای هر سیستم از خدمات پشتیبانی مایکروسافت تا 2023 بهره مند شوند.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا