کودکان میتوانند دوز خفیف واکسن کرونا دریافت کنند

این روزها بحث اصلی بسیاری از کشورهای جهان، نحوه تزریق واکسن کرونا به کودکان است. بر اساس داده های جدید کارآزمایی بالینی شرکت فایزر اعلام شد دوز خفیف این واکسن می تواند بیش از ۹۰ درصد در کودکان ۵ تا ۱۱ ساله موثر باشد. به گزارش سرویس اخبار پزشکی فناوری آژانس خبری تکنا و به […]

این روزها بحث اصلی بسیاری از کشورهای جهان، نحوه تزریق واکسن کرونا به کودکان است. بر اساس داده های جدید کارآزمایی بالینی شرکت فایزر اعلام شد دوز خفیف این واکسن می تواند بیش از ۹۰ درصد در کودکان ۵ تا ۱۱ ساله موثر باشد.

به گزارش سرویس اخبار پزشکی فناوری آژانس خبری تکنا و به نقل از شرکت فایزر، بر اساس نتایج پژوهش های جدید انجام شده که روز جمعه در اختیار سازمان غذا و داروی ایالات متحده قرار گرفت، اثر بخشی واکسن فایزر در کودکان تائید شده است. انتظار می رود که نتایج تجزیه و تحلیل این مطالعات به زودی و به طور رسمی منتشر شود.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

طی هفته آینده ، یک گروه مشاوره سازمان غذا و دارو در مورد اینکه آیا مجوز های لازم را برای تزریق واکسن فایزر به کودکان ۵ تا ۱۱ساله ارائه کنند، تصمیمات لازم را خواهند گرفت.

در حال حاضر تزریق واکسن فایزر برای افراد بالای ۱۲ سال منعی ندارد و طی کارآزمایی بالینی که در آن بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ کودک مشارکت داشتند، تاثیر واکسن فایزر در این گروه سنی مورد مطالعه قرار گرفت. به گزارش تکنا،در این کارآزمایی به هر یک از این کودکان دوز ۱۰ میکروگرمی واکسن تزریق شد. همزمان با این فرایند، یک گروه ازمایشی شامل ۴ هزار و ۴۰۰ کودک نیز دارونما دریافت کرده و شرایط آن ها نیز مورد بررسی قرار گرفته و با گروه نخست، مقایسه شد.

ترمومترهای لیزری توانایی تشخیص دقیق بیماری کرونا را ندارند

در ادامه این مطالعه، سه نفر از گروه کودکان واکسینه شده و شانزده نفر از گروه دریافت کننده دارونما به کرونا مبتلا شده و نتایج تجزیه و تحلیل های نهایی نشان داد تزریق دوز خفیف واکسن فایزر در کودکان ۵ تا ۱۱ سال می تواند مصونیتی بالغ بر ۹۰ درصد در پی داشته باشد. نتایج این مطالعات همچنین نشان می دهد تزریق واکسن فایزر در کودکان بی خطر بوده و تنها عوارض جانبی خفیفی دارد. // پایان خبر // برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار واکسن کرونا کودکان مراجعه کنید.