چین در واکنش به اظهارات رئیس ناسا؛ در ساخت فضای ماورای جو زمین با دیگر کشورها همکاری می کنیم

پس از واکنش به اظهارات رئیس ناسا مبنی بر این که دولت چین قصد دارد ماه را تصاحب کند اکنون این کشور نسبت به آن واکنش نشان داده و آن را رد کرده است. وزارت امور خارجه چین نیز اعلام کرد این کشور به دنبال همکاری بین المللی با دیگر کشورها در ساخت فضای ماورای […]

پس از واکنش به اظهارات رئیس ناسا مبنی بر این که دولت چین قصد دارد ماه را تصاحب کند اکنون این کشور نسبت به آن واکنش نشان داده و آن را رد کرده است. وزارت امور خارجه چین نیز اعلام کرد این کشور به دنبال همکاری بین المللی با دیگر کشورها در ساخت فضای ماورای جو زمین است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ژائو لیجان سخنگوی وزارت امور خارجه چین پس از اظهار نظر رئیس ناسا اعلام کرده است این اولین بار نیست که به صورت غیر مسئولانه حقایق نادیده گرفته می‌شود و طرف آمریکایی قصد دارد فعالیت‌های عادی و معقولانه این کشور را نادیده بگیرد. این کشور نیز مخالفت خود را با این اظهارات غیرمسئولانه اعلام می‌کند.

 به گفته ژائو لیجان آنها قصد دارند یک آینده مشترک بین المللی برای همه انسانها در فضای ماورای جو ایجاد کنند. همچنین دولت پکن با مسلح کردن و رقابت های نظامی در فضا نیز مخالف است. با توجه به افزایش فعالیت های فضایی چین و برنامه های بزرگ این کشور برای ورود به ماه احتمال دارد در استخراج منابع با طرف های غربی وارد رقابت شود.

پیش از این رئیس ناسا در اظهارات خود گفته بود برنامه های فضایی چین به نوعی برنامه نظامی محسوب می‌شود و این کشور قصد دارد با دزدیدن ایده ها و فناوری های خود از دیگر کشورها ماه را تصاحب کند.