ترجیح چین به مسدود شدن تیک‌تاک در آمریکا نسبت به فروش آن

چین ترجیح می‌دهد تیک تاک در آمریکا مسدود شود تا اینکه به یک شرکت آمریکایی فروخته شود. زیرا فروش تیک تاک به آمریکا نوعی ضعف برای دولت چین خواهد بود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دولت ترامپ با فشار زیاد به بایت دنس تلاش دارد تا تیک تاک را توسط یک شرکت […]

چین ترجیح می‌دهد تیک تاک در آمریکا مسدود شود تا اینکه به یک شرکت آمریکایی فروخته شود. زیرا فروش تیک تاک به آمریکا نوعی ضعف برای دولت چین خواهد بود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دولت ترامپ با فشار زیاد به بایت دنس تلاش دارد تا تیک تاک را توسط یک شرکت آمریکایی تصاحب کند. این اقدام باعث نگرانی مقام های چینی است. آنها ترجیح می دهند تا این اپلیکیشن در ایالات متحده مسدود شده تا این که توسط یکی از شرکت های آمریکایی خریداری شود.

تبلیغات

طی گزارشی از رویترز مقام های چینی فروش تیک تاک به ایالات متحده را بی اعتبار کردن بایت دنس و کشور چین می دانند. همچنین مهلت تصمیم‌گیری سران بایت دنس برای فروش به ایالات متحده در ۱۵ سپتامبر به پایان میرسد. ترامپ پیش از این اعلام کرده بود تمام تلاش خود را خواهد کرد تا نه تنها بخش مرتبط با ایالات‌متحده بلکه کل تجارت جهانی تیک‌تاک را خریداری کند. از طرفی مقام های چینی نیز تلاش دارند تا فروش تیک‌تاک به شرکتهای خارجی طولانی تر شود. به نظر می رسد چنین امکانی در آینده وجود دارد  اما دولت چین سعی دارد تا آن را به تعویق بیندازد.

علاوه بر مایکروسافت شرکت های دیگر نظیر والمارت و اوراکل نیز اعلام کردند حاضرند تجارت مرتبط با ایالات متحده اپلیکیشن تیک تاک را بخرند. مقامات شرکت بایت دنس اعلام کردند تا کنون دولت چین درخواستی برای مسدود سازی تیک تاک در ایالات متحده از این شرکت نداشته است. در هر حال آنها امیدوار اند هر چه زودتر تنش های به وجود آمده کاهش یافته و این شرکت بتواند فعالیت های خود را در ایالات متحده از سر بگیرد.

پیشنهاد ویژه : خرید هدایای تبلیغاتی جدید

پیشنهاد ویژه

خرید بلیط هواپیما فلای تودی

پیشنهاد ویژه

لیست ارزهای دیجیتال

پیشنهاد ویژه

سرور HP