مرورگر کروم به صورت خودکار در ویندوز به نسخه 64 بیتی کوچ می‎کند

اگر یکی از کاربران مرورگر کروم در ویندوز هستید و به دلایل نسخه‎ی 32 بیتی آن را انتخاب کرده‎اید، ظاهرا از این به بعد شما چنین گزینه‎ای را نخواهید داشت و این مرورگر به صورت خودکار به نسخه‎ی 64 بیتی خود آپگرید می‎کند. این گفته براساس پستی است که در وبلاگ مخصوص به مرورگر کروم […]

اگر یکی از کاربران مرورگر کروم در ویندوز هستید و به دلایل نسخه‎ی 32 بیتی آن را انتخاب کرده‎اید، ظاهرا از این به بعد شما چنین گزینه‎ای را نخواهید داشت و این مرورگر به صورت خودکار به نسخه‎ی 64 بیتی خود آپگرید می‎کند. این گفته براساس پستی است که در وبلاگ مخصوص به مرورگر کروم گوگل دیده می‎شود.

گوگل در این خصوص گفته است “به منظور بالا بردن سطح پایداری، عملکرد و امنیت، کاربرانی که در حال حاضر از نسخه‎ی 32 بیتی کروم و ویندوز 64 بیتی با 4 یا بیشتر از 4 گیگابایت رم استفاده می‎کنند و گزینه‎ی آپدیت خودکار را فعال کرده‎اند، این اپ در طول به‎روزرسانی به صورت خودکار به نسخه‎ی 64 بیتی کوچ خواهد کرد. کروم 32 بیتی هم‎چنان از طریق صفحه‎ی دانلود مرورگر کروم موجود خواهد بود.”

به طور کلی، پایداری، عملکرد و امنیت دلایل اصلی هستند که کاربر بایستی به خاطر آن‎ها به نسخه‎ی 64 بیتی آپگرید یا در هر صورت بایستی از آن استفاده کند و از این به بعد گوگل اطمینان داده است که این قضیه برای کاربران این مرورگر رخ خواهد داد. گرچه، این گفته به معنای حذف نسخه‎ی 32 بیتی نیست چون گوگل هم‎چنان برنامه‎هایی برای حفظ آن دارد، فقط این شرکت اعلام کرده است که کاربران دارای کامپیوترهای سازگار به صورت خودکار به نسخه‎ی 64 بیتی آپگرید می‎شوند.

به یاد داشته باشید این تغییر تنها در خصوص نسخه‎ی Chrome 58 بوده و اگر جزو کاربران نسخه‎ی قدیمی‎تر این مرورگر هستید، ممکن است شامل حال شما نشود، مگر این‎که در حال حاضر به‎روزرسانی کرده یا آپدیت‎ها را در حالت خودکار قرار داده باشید.