ارتباط با دستگاه های هوشمند مثل ارتباط با انسان می شود

پوست مصنوعی اختراعی است که به تازگی دانشمندان آن را ساخته اند؛ به گفته آن ها این نوع از پوست هوشمند بوده و به انسان ها کمک می کند تا بهتر با وسایل الکترونیکی و هوشمند خود ارتباط برقرار کنند. استفاده از پوست مصنوعی هوشمند به کاربران این امکان را می دهد تا بدون استفاده […]

پوست مصنوعی اختراعی است که به تازگی دانشمندان آن را ساخته اند؛ به گفته آن ها این نوع از پوست هوشمند بوده و به انسان ها کمک می کند تا بهتر با وسایل الکترونیکی و هوشمند خود ارتباط برقرار کنند. استفاده از پوست مصنوعی هوشمند به کاربران این امکان را می دهد تا بدون استفاده از وسایل خشک و خشن، انگار که در حال برقراری ارتباط با انسانی دیگر هستند با وسایل الکترونیکی خود از قبیل گوشی‌های هوشمند، گجت‌های پوشیدنی یا تاچ ‌پد لپ‌تاپ ارتباط برقرار کنند.

به گزارش سرویس اخبار علمی تک نیوز، نمونه های اولیه ای از این نوع پوست هوشمند طراحی و تولید شده اند اما دانشمندان امیدوارند تا بتوانند با استفاده از واقعی‌تر کردن پوست مصنوعی با مو، ویژگی‌های دما و حتی تغییر بافت‌ها با عرق‌کردن یا برجستگی پوست؛ آن را به نمونه واقعی پوست انسان نزدیک تر کنند. این نوع از برقراری ارتباط Skin On نامیده می شود و با استفاده از لایه‌ای از سیم‌های مسی قابل کشش که بین اپیدرم و هایپودرم سیلیکونی برای شبیه‌شدن به پوست انسان می باشد ساخته شده است. این فناوری توسط محققان دانشگاه بریستول با همکاری Telecomm ParisTech و دانشگاه سوربن در پاریس ساخته شده است و ارتباط برقرار کردن با آن از طریق یک لایه نازک از چربی صورت می گیرد. محققان در تلاشند تا برقراری ارتباط با دستگاه های هوشمند را هرچه بیش تر به تعامل با انسان ها شبیه کنند.

مارک تیسیر، دانشجوی دکترا در Telecomm ParisTech در رابطه با فناوری جدید می گوید: در این فناوری ارتباط برقرار کردن با دستگاه های هوشمند مثل تجربه برقراری ارتباط با سایر انسان ها خواهد بود. او استفاده از این قبیل تکنولوژی ها را جهت نزدیکی ربات ها به انسان ها پیشنهاد کرده و استفاده از اموجی ها را در این فناوری نقطه عطف آن می داند. به گفته او این نوع از پوست مصنوعی و هوشمند زمانی که به آن ضربه بزنید آن را به مثابه اموجی تعجب، اگر به آن محکم بکوبید مثل اموجی عصبانی و اگر آن را غلغلک بدهید شبیه به اموجی خنده در نظر می گیرد. جهت مشاهده دیگر خبرها به صفحه اخبار علمی فناوری مراجعه کنید.

پیشنهاد ویژه : قیمت ارز دیجیتال
پیشنهاد ویژه : سرور HP
پیشنهاد ویژه : تعمیر کامپیوتر تهران
پیشنهاد ویژه : ترجمه رسمی آلمانی

پیشنهاد ویژه

خرید بلیط هواپیما فلای تودی

پیشنهاد ویژه

لیست کامل و نرخ لحظه ای ارزهای دیجیتال