تازه های تکنولوژی

ثبت شکایت علیه اپل به دلیل کاهش عملکرد آیفون های قدیمی

به تازگی گزارشی توسط یک تیم 18 نفره علیه اپل تنظیم شده است که بر اساس آن کمپانی اپل اقدام به کند کردن گوشی های مدل قدیمی تر خود می کند تا کاربران مجبور به خرید گوشی های جدیدتر این کمپانی شوند. اعلامیه ای که اپل آن را کذب خوانده و نمی پذیرد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تک نیوز، از سال 2017 تا به امروز در حدود 60 شکایت مشابه علیه این کمپانی تنظیم شده است که بر اساس آن ها، اپل این فعالیت های مخرب را تنها با انگیزه پول بیش تر و جهت فروش محصولات جدیدتر خود انجام می دهد. اپل در پاسخ به این شکایات عنوان کرده است که همواره تلاش و هدف این کمپانی، ساخت گوشی های با دوام و طول عمر بیش تر جهت استفاده بهتر کاربران بوده است و هیچ وقت به صورت عمدی فعالیتی انجام نداده تا گوشی های خود را از رده خارج و یا مشتریان خود را ناراحت کند.

عمده این شکایات از آن زمان مطرح شدند که اپل سیستم کنترل سطح عملکرد را در IOS نسخه‌ی 10.2.1 معرفی کرد اما در بیانیه‌ای که برای اعلام تغییرات در به‌روزرسانی این نسخه منتشر کرد، اشاره‌ای به این موضوع نکرد. زمانی اپل در این باره صحبت کرد که برخی از آیفون های 6 و 7 بعد از این به روز رسانی با مشکلاتی مواجه شدند و به طور ناگهانی خاموش شدند. پس از این اتفاق بود که اپل از کاربران خود معذرت خواسته و نسخه 11.3 را منتشر کرد که در آن قابلیت مشاهده‌ی همیشگی وضعیت سلامت باتری و عملکرد آن برای کاربر فراهم شده بود. این سیستم وضعیت باتری گوشی را بررسی کرده و زمانی که گوشی به طور ناگهانی خاموش شود، به طور خودکار شروع به فعالیت می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن