طرح مفهومی جدیدترین کشتی تفریحی لوکس با قابلیت پرواز

یک شرکت فناوری ایتالیایی طرح مفهومی جدیدی از یک کشتی تفریحی لوکس ارائه کرده که قادر است علاوه بر حرکت در آب در آسمان نیز پرواز کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، کشتی تفریحی ایریات توسط استودیو طراحی لازارین ایتالیا طراحی شده و علاوه بر حرکت در آب امکان پرواز در آسمان […]

یک شرکت فناوری ایتالیایی طرح مفهومی جدیدی از یک کشتی تفریحی لوکس ارائه کرده که قادر است علاوه بر حرکت در آب در آسمان نیز پرواز کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، کشتی تفریحی ایریات توسط استودیو طراحی لازارین ایتالیا طراحی شده و علاوه بر حرکت در آب امکان پرواز در آسمان را نیز دارد.

در این کشتی چهار پیشران برقی وجود دارد که نیروی لازم را با انرژی خورشیدی تامین می کند. بدنه کشتی نیز از فیبر کربن خشک ساخته شده و دو مخزن هوای هلیوم آن را قادر می سازد با سرعتی بالغ بر سر 1۱۱ کیلومتر بر ساعت حرکت کند. به دلیل استفاده از گاز سبک هلیوم در دو مخزن هوای ایریات امکان شناور ماندن این کشتی در هوا نیز وجود دارد. هنوز هزینه ساخت این کشتی پرنده اعلام نشده است اما سازندگان آن مالکین خصوصی خواهند بود که برای ساخت آن چند صد میلیون پوند هزینه می کنند.

طول این کشتی ۱۵۰ متر و عرض آن ۸۰ متر است و حدود ۷۹ متر نیز عرشه برای آن در نظر گرفته شده است. دو مخزن هوای استفاده شده در این کشتی نیز حدود ۴۰۰ هزار متر مکعب گاز هلیم فشرده را در خود جای میدهد. این دو مخزن می‌تواند باعث حرکت ۸ ملخ متقابل دوار شود.

 انرژی مورد نیاز نیز برای موتورها از صفحات خورشیدی و باتری های بسیار سبک تامین می شود. سرعت حرکت آن در آسمان حداکثر به ۱۱۱ کیلومتر در ساعت خواهد رسید. همچنین امکان پرواز بیش از ۴۸ ساعت در هوا را خواهد داشت. هدف اصلی این شرکت از ساخت این کشتی تنها برای استفاده شخصی بوده و قرار نیست در حمل و نقل عمومی و فعالیت های توریستی مورد استفاده قرار بگیرد.

سالنها و سوئیت های خصوصی برای مسافران در اطراف مخزن های هلیوم طراحی شده به طوری که در هر سالن ۵ سوئیت با چشم انداز شگفت انگیز برای سفرهای طولانی مدت مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

در دو سمت مخازن هلیوم برای تماشای آب زمانی که کشتی روی آب است و همچنین استفاده از هوای تازه در ارتفاع یک و نیم کیلومتری قرار داده شده است. علاوه بر سوئیت در این کشتی یک راهرو مرکزی با فضای مشترک، استخر، سالن پذیرایی و اتاق نشیمن بزرگ نیز قرار دارد. سرعت این کشتی روی آب ۹.۲۶ کیلومتر بر ساعت است.

این شرکت تنها طرح مفهومی از این کشتی ارائه کرده و هنوز مشخص نیست این کشتی با هزینه زیاد ساخته خواهد شد یا خیر.

تبلیغات :

buy Neuralink