مقالات عمومی

ارتباط بین سئو و شبکه های اجتماعی

گسترش سئو و شبکه‌های اجتماعی و همچنین بوجود آمدن مفاهیمی چون سوشیال سیگنال، محصول جامعه‌ای مدرن است. با گسترش فضای شبکه‌های اجتماعی در بین تمامی اقشار جامعه و همچنین رایگان بودن این فضا، بسیاری از کسب و کارها نیز به شبکه‌های اجتماعی منتقل شده‌اند. اما سوالی که دراین بین برای فعالان در شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌شود، این است که چطور با وجود، تعداد زیادی کسب و کار فعال در شبکه‌های اجتماعی و فضای وب سایت‌ها، فعالیت و کسب و کار ما دیده شود؟!

کلید واژه‌‌ی این جواب در نقش سئو و ارتباط بین سئو و شبکه‌های اجتماعی نهفته شده است. ارتباط مستقیم بین سئو و شبکه‌های اجتماعی درحال حاضر، غیرقابل انکار است؛ چرا که سئو، با روش‌هایی چون سوشیال سیگنال، تولید محتوا، بک لینک و هرآنچه که به بهینه سازی سایت مربوط می‌شود به صفحه کسب و کار شما کمک می‌کند! اما دراین یاداشت به بررسی ارتباط بین سئو و شبکه‌های اجتماعی و تاثیر این روش بر کسب و کارشما خواهیم پرداخت. اگرشما نیز به دنبال فعالیت گسترده در شبکه‌های اجتماعی هستید، تا انتهای این یاداشت با ما همراه باشید.

تبلیغات

 

تعریف کلی از سئو:

سئو سایت یا به عبارتی بهینه سازی موتور جستجو، می‌توان مجموعه‌ای از روش‌ها برای تغییر استراتژیک وب سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی دانست.

سئو چه اهدافی را دنبال می‌کند؟!

هدف سئو، کمک به وب سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی در بدست آوردن بالاترین مکان، درنتایج جستجوی طبیعی و افزایش ارتباط بین صفحات و کلمات کلیدی وارد شده توسط کاربران است.

بررسی مثلث سئو، شبکه‌های‌اجتماعی، و کسب وکار شما!

درحال حاضر این مثلت از پرکاربردترین روش‌های موجود در دنیای تبلیغات محسوب می‌شود. از این زاویه به ارتباط سئو و شبکه‌های اجتماعی و کسب و کار نگاه کنید؛ همانطور که می‌دانید کاربران در شبکه‌های اجتماعی تمام سنین را در برمی‌گیرند. با این توصیف شبکه‌های اجتماعی می‌توانند یک بازاراقتصادی پرسود برای کسب و کار شما محسوب شوند. بازاری که رایگان است، محدودیت زمانی ندارد، جبر جغرافیای را حل کرده و خرید و فروشی آسان برای مشتری و فروشنده به ارمغان آورده است.

همه‌ی این مسائل تنها زمانی اتفاق می‌افتد که کسب و کار شما در شبکه‌های اجتماعی شناخه شده، معتبر و برای کاربران قابل اطمینان باشد.در این قسمت سئو سایت، نقش تکمیل کننده این مثلث پیروزی را برعهده دارد.  در واقع سئو، همراه با شیوه و روش‌های موجود خود که در ادامه به آن می‌پردازیم وارد عمل می‌شود.

سئو بر اساس بروزترین الگوریتم‌های موتور جستجوی گوگل عمل می‌کند و از طریق روش‌های چون: کلمات کلیدی درتولید محتوا سوشیال سیگنال، بک لینک و …  شما را در بالاترین انتخاب موتور جستجو برای کاربران قرار می‌دهد. همچنین با این بهینه‌سازی صفحه شما از پر بازدیدترین صفحات فروش محسوب می‌شود.

 در این شرایط کسب و کار شما صاحب یک نشان تجاری شناخته شده  در بین کاربران فعال می‌شود.  حجم فروش شما بالا رفته وبا کمترین هزینه، با چند ترفند مهندسی شده، توسط متخصص سئو،  شما به اهداف خود درشبکه‌های اجتماعی نزدیک می‌شوید. دردنیای مدرن امروز سئو سایت  و شبکه‌های اجتماعی دو کلید موففیت برای کسب و کار شماست. اما ارتباط سئو و شبکه اجتماعی چه بخش‌هایی را شامل می‌شود؟!

نظرات متعددی در مورد تاثیر بک لینک بر سئو و شبکه اجتماعی و روش اجرای آن وجود دارد. لینک سازی یا کسب بک لینک فرآیند دریافت لینک از سایر سایت‌های اینترنتی موجود برای سایت خودمان است.

 تعداد و کیفیت بک لینک ها بر رتبه بندی نتایج گوگل تاثیر مستقیم دارد. البته کلمه لینک شده دارای اهمیت است. چرا که ارتباط مستقیم بین کلمه جستجوی کاربر و کلمه کلیدی لینک شده وجود دارد. تنها درصورتی که کلمات کلیدی یکی باشند، جایگاه شما درشبکه‌های اجتماعی تغییر می‌کند.

بهتراست متن‌های در تولید محتوا که لینک شده به سایت شماست ترکیبی طبیعی باشد همانند:

 • کلمه یا عبارت هدف برای سئو مانند “طراحی سایت”
 • نام برند شما مانند وب وان”
 • ترکیبی از نام برند و کلمه هدف مانند “طراحی سایت وب وان”
 • عبارات عمومی مانند “صفحه” یا “منبع”
 • عبارات طولانی و راهنمایی کننده کاربر مانند “برای مطالعه مقاله اینجا کلیک کنید.

سوشیال سیگنال روشی کارآمد در فرایند سئو شبکه‌های اجتماعی!

 آیا سوشیال سیگنال برسئو سایت تاثیر گذاراست؟! سوشیال سیگنال یا سیگنال اجتماعی، از طریق محبوبیت شما درشبکه‌های ‌اجتماعی توسط گوگل از طریق لایک یا فیو، پین یا ریتویت کردن، استوری و پست گذاشتن و میزان بازدید کاربران، محاسبه می‌شود. درواقع با این دست از فعالیت‌های شما در شبکه‌های اجتماعی سوشیال سیگنال شما افزایش پیدا می‌کند.همچنین به صورت مستقیم بر سئو تاثیرمی گذارد و جایگاه سایت و صفحه شما در موتورهای جستجو افزایش پیدا می‌کند.

کاهش نرخ پرش، افزایش بازدید کنندگان از یک وب سایت، افزایش زمان حضور کاربران در یک صفحه، افزایش بک لینک ها، سوشیال سیگنال به صورت غیرمستقیم برسئو صفحه شما تاثیر می‌گذارد. اگر قصد آن را دارید، کاربران با برند شما آشنا شده و به صورت روزانه نظرشان به محصول و برند شما جلب شود، باید به صورت روزانه در شبکه‌های اجتماعی فعالیت کرده و پست بگذارید. روش‌های سریع‌تری نیز موجود است که سوشیال سیگنال شما را افزایش می‌دهد همانند خرید لایک و فالوئرو …

ارتباط بین سئو و شبکه های اجتماعی

تولید محتوا مهم‌ترین بخش فرایند سئو‍!

مهم‌ترین بخش سئوی شما تولید محتوا است. چرا که تولید محتوا در واقع پیوند‌ بین سئو و شبکه‌های اجتماعی است. کلمه کلیدی یا همان جادویی سئو از طریق تولید محتوا که سئو و بهینه‌سازی در آن رعایت شده به شبکه‌های اجتماعی و وب سایت‌ها تزریق می‌شود. رعایت نکات سئو از طریق کلمات کلیدی در تولید محتوا تا طولانی مدت شما را به شماره یک موتور جستجوی گوگول تبدیل می‌کند.

 هر آنچه از عملیات سئوی سایت باید بدانیم!همه‌ی آنچه از سئو و شبکه‌های اجتماعی گفته شد، فرآیند ساده‌ای نیست که به راحتی هرشخص یا برندی دست به این کار بزند. چراکه نیازمند دانش زیاد، علم پیش زمینه‌ای و صبر است. موتور‌های جستجو با تغییرهرباره‌ی الگوریتم‌های رتبه‌بندی خود قابل پیشبینی نیستند؛ بنابراین وظیفه سئوکارها بروز نگه داشتن اطلاعات خود، در زمینه عملیات سئو و شبکه های اجتماعی است. اگر شما هنوز سفارش طراحی سایت برای کسب و کارتان را ثبت نکرده اید در نظر داشته باشید، در مرحله اول به طراح سایت مربوطه سفارش طراحی سایت سئو شده دهید. به طورمثال،  وب وان از دسته سایت‌های است که هیچ هزینه‌ی اضافی بابت سئوی سایت طراحی شده دریافت نمی‌کند. به همین منظوز برای شروع کار سایتی مرقون به صرفه محسوب می‌شود.

 • بطور کلی اهداف سئو و شبکه‌های اجتماعی را می توان بصورت زیر خلاصه نمود:
 • در بازدید وب سایت تاثیر بسزایی دارد.
 • باعث ایجاد برند و نشان تجاری می شود.
 • باعث افزایش ترافیک سایت خواهد شد.
 • باعث شده وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بهتری برخوردار شد.
 • باعث افزایش فروش محصولات خواهد شد.
 • بهترین ابزار برای تبلیغات است.

وب وان؛ فرصتی برای درخشیدن در سئو!

مشکلی که خیلی از شرکت‌ها و افراد با آن مواجه هستند، این مسئله است که نمی دانند چگونه وبسایت و صفحه خود را در شبکه‌های اجتماعی معرفی نمایند و این ضعف عدم دریافت مشاوره سئو را نشان می‌دهد!! باید گفت بهترین روش برای معرفی وبسایت و صفحه شما بهینه سازی موتور جستجو یا به عبارتی سئو است. با افزایش الگوریتم‌های حرفه‌ای موجود در گوگل، سئو به یک دانش پیشرفته و پولساز تبدیل شده است و لازمه داشتن یک وبسایت حرفه‌ای ویا یک پیچ پشتیبان موفق،کسب دانش سئو است.

شما با دانش سئو و شبکه های اجتماعی تا حد زیادی از رقبای خود پیشی می‌گیرید و شبکه‌های اجتماعی را به بازار فروش خدمات و محصولات کسب و کارتان تبدیل می‌کنید. سئو یک فرصت مقرون بصرفه برای  کسب و کارهای کوچک و بزرگ است. وب وان (https://webone.co/) وب سایت شما را از طریق اقدامات سئو کلاه سفید مانند تولید محتوا مفید و هدفمند، بهنیه سازی محتوا از لحاظ سئو و بهینه سازی سئو فنی سایت انجام میدهد و با توجه به محدودیت بودجه و زمان از تکنیک های کلاه خاکستری ایمن برای لینک سازی استفاده می کند تا یک نتیجه پایدار و استاندارد را به کارفرما تحویل دهد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن