ساخت توربین های عمودی با هدف بهبود فناوری انرژی های تجدیدپذیر

محققان در مطالعات اخیر خود متوجه شدند توربین های ساخته شده به صورت عمودی می تواند کارایی بیشتری نسبت به توربین های افقی داشته باشد. در حال حاضر باد یک انرژی تجدیدپذیر پاک و رایگان است که می تواند از طریق توربین های بادی به انرژی برق تبدیل شود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و […]

محققان در مطالعات اخیر خود متوجه شدند توربین های ساخته شده به صورت عمودی می تواند کارایی بیشتری نسبت به توربین های افقی داشته باشد. در حال حاضر باد یک انرژی تجدیدپذیر پاک و رایگان است که می تواند از طریق توربین های بادی به انرژی برق تبدیل شود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، استفاده از دوربین های عمودی می تواند کارآمدی مزارع بادی را افزایش است. در حال حاضر فناوری های مربوط به انرژی تجدید پذیر یک جایگزین مناسب برای سوخت های فسیلی است. به همین دلیل تحقیقات زیادی توسط مهندسان بر روی این فناوری ها انجام می گیرد.

 گزارش این تحقیق که توسط یواخیم توفتگارد هانسن نوشته شده در مورد مزارع بادی عمودی است. این مزارع مدرن یک روش جدید برای تولید انرژی سبز بوده و تنها عیب آن ایجاد تلاطم در بین توربین های ردیف اول و کاهش عملکرد توربین ها در ردیف های بعدی خواهد بود.

این محقق توضیح می دهد: در مزارع جدید ردیف جلو می تواند نیمی از انرژی باد را به برق تبدیل کند. اما در ردیف های بعدی این میزان کاهش یافته و به ۳۰ درصد می‌رسد. به همین دلیل ما به دنبال یک روش اقتصادی و مقرون به صرفه خواهیم بود. هانسن به کمک دیگر محققان از دانشکده مهندسی دانشگاه آکسفورد بروکس از شبیه‌سازی رایانه‌ای برای مطالعه عمیقی روی باد استفاده کردند. این تحقیقات که در آینده می تواند پایه گذار فناوری های جدید در تولید انرژی پاک باشد نشان می دهد در صورت قرارگیری توربین ها به صورت جفتی عملکرد آنها ۱۵ درصد افزایش یافته و همچنین شاهد بهبود عملکرد نسبت به توربین های بادی سنتی کنونی خواهیم بود. به نظر می‌رسد در آینده شاهد مزارع بادی به صورت عمودی باشیم و این امر در نهایت باعث کاهش قیمت برق نیز خواهد شد.

پیشنهاد ویژه : قیمت ارز دیجیتال
پیشنهاد ویژه : سرور HP
پیشنهاد ویژه : تعمیر کامپیوتر تهران
پیشنهاد ویژه : ترجمه رسمی آلمانی

پیشنهاد ویژه

خرید بلیط هواپیما فلای تودی

پیشنهاد ویژه

لیست کامل و نرخ لحظه ای ارزهای دیجیتال