افزایش ظرفیت هسته‌ی شبکه‌ی IP زیرساخت کشور تا 1400 گیگابیت بر ثانیه

آذری جهرمی از افزایش 1400 گیگابیت برثانیه به ظرفیت هسته شبکه IP در زیرساخت کشور خبر داد. با افزایش تعداد کاربران و همچنین افزایش میزان مصرف اینترنت در زمان خانه نشینی کاربران، آمادگی برای مصرف اینترنت نوروز از اکنون شروع شده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، وزیر ارتباطات در توئیتی اعلام […]

آذری جهرمی از افزایش 1400 گیگابیت برثانیه به ظرفیت هسته شبکه IP در زیرساخت کشور خبر داد. با افزایش تعداد کاربران و همچنین افزایش میزان مصرف اینترنت در زمان خانه نشینی کاربران، آمادگی برای مصرف اینترنت نوروز از اکنون شروع شده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، وزیر ارتباطات در توئیتی اعلام کرد که از اکنون آمادگی های لازم برای مصرف اینترنت در نوروز در حال انجام است. بدین منظور از امشب 1400 گیگابیت بر ثانیه به هسته IP زیرساخت شبکه کشور افزوده خواهد شد. این در حالیست که پیش از این نیز برای رفع مشکل کندی اینترنت تدابیر دیگری نظیر افزایش پهنای باند اپراتورها در نظر گرفته شده بود. طبق گفته آذری جهرمی این افزایش پهنای باند برای اینترنت بین الملل حدود 20 درصد و برای ارتباطات داخلی 60 درصد بوده است.

اهدای بسته اینترنت خانگی 100 گیگابایتی و همچنین خانه نشین شدن کاربران و از طرفی دورکاری کارمندان و آموزش از راه دور از دلائل افزایش استفاده از اینترنت در هفته های اخیر محسوب میشوند. رئیس ارتباطات زیرساخت نیز پیش از این از هماهنگی با اپراتورهای ثابت و همراه برای افزایش ظرفیت شبکه و افزایش کیفیت آن خبر داده بود.

تبلیغات :

buy Neuralink