اخبار شرکت‌ها

دستیار صوتی مایکروسافت از سال 2020 بطور کلی جمع آوری خواهد شد

مایکروسافت اعلام کرده است که از 31 ژانویه سال 2020 بطور کامل دستیار صوتی این شرکت از اپ استور و گوگل پلی حذف خواهد شد. این اعلامیه در حال حاضر در وبسایت کورتانا و از لانچر اندروید مایکروسافت کاربران کانادا، استرالیا و بریتانیا حذف شده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تک نیوز و به نقل از ورج، در اعلامیه مایکروسافت آمده است که این شرکت قصد دارد تا کورتانا را داخل اشتراک آفیس 365 قرار دهد. این بیانیه تنها در وبسایت پشتیبانی برخی کشورها دیده شده است و در بازار کشورهای دیگر نظیر آمریکا دیده نمی‌شود. بنظر می‌رسد مایکروسافت پایان عمر کورتانا را اعلام کرده است.

از طرفی کورتانا تنها اپلیکیشن مورد نیاز برای تنظیم کردن هدفون سرفیس بوده و کاربران از طریق آن بروزرسانی‌های دستگاه را انجام می‌دادند. مایکروسافت در مورد این موضوع صحبتی نکرده است و هنوز مشخص نشده که کاربران در آینده با چه وضعیتی روبرو خواهند بود.

دستیار صوتی مایکروسافت از سال 2015 کار خود را آغاز کرده است. در ابتدا کورتانا تنها به عنوان ارتباط میان ویندوز 10 و موبایل منتشر شد اما تاکنون نتوانسته به عنوان رقیبی برای الکسا و دستیار گوگل شناخته شود. به همین دلیل مایکروسافت تصمیم دارد تا از این برنامه در اوت لوک و آفیس 365 استفاده کند و این دستیار صوتی ایمیل‌های کاربران را برای آن‌ها بخواند.

 
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا