جزئیات اندروید ۱۲ پیش از رونمایی فاش شد

گوگل اندروید 12 را با تغییرات ظاهری جدید در مراسم خود برای توسعه دهندگان رونمایی خواهد کرد. گوگل قصد دارد در مراسم Google I/O از نسخه جدید اندروید ۱۲ رونمایی کند. اما پیش از این مراسم جزئیاتی از اندروید ۱۲ منتشر شده که نشان می دهد این سیستم عامل بیشترین تغییر را نسبت به سالهای […]

گوگل اندروید 12 را با تغییرات ظاهری جدید در مراسم خود برای توسعه دهندگان رونمایی خواهد کرد. گوگل قصد دارد در مراسم Google I/O از نسخه جدید اندروید ۱۲ رونمایی کند. اما پیش از این مراسم جزئیاتی از اندروید ۱۲ منتشر شده که نشان می دهد این سیستم عامل بیشترین تغییر را نسبت به سالهای اخیر داشته است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا،  افشاگر جان پروسر به تازگی ویدیویی منتشر کرده که در آن تغییرات اندروید ۱۲ توضیح داده شده است. در این ویدئو اندروید ۱۲ با تغییرات ظاهری بسیار زیاد و قابلیت هایی نظیر حریم خصوصی قوی تر و بهتر معرفی شده است.

در تصاویر منتشر شده شاهد طراحی ویژه‌ای برای اندروید 12 هستیم. به عنوان مثال برای موسیقی در نوار نوتیفیکیشن ها یک ویجت جدید طراحی شده و همچنین موارد دیگری مانند تعیین سطح روشنایی صفحه نیز شامل یک طراحی جدید برای اسلایدر است. دکمه هایی برای پاور، حجم صدا، قطع آلام و حتی اطلاعات در نظر گرفته شده و برای پیکربندی دستگاه در محل کار و خانه نیز دو دکمه جداگانه اختصاص داده شده است.

جزئیات اندروید ۱۲ پیش از رونمایی فاش شد

جزئیات اندروید ۱۲ پیش از رونمایی فاش شد

در این تصاویر شاهد تغییرات دیگری نیز در ظاهر اندروید ۱۲ هستیم. طراحی جدیدی برای کیبورد، قرارگیری نوتیفیکیشن ها در بالای صفحه و ظاهر قرصی شکل آن و همچنین گرد شدن بسیاری از زاویه ها در صفحه اول از جمله این تغییرات است. احتمالاً در اندروید ۱۲ قابلیت تم شخصی سازی شده با کمک اشکال و انیمیشن های جدید وجود دارد.

 علاوه بر تغییرات ظاهری رابط کاربری اندروید ۱۲ نیز تغییرات زیادی خواهد داشت. همگی عناصر گرافیکی اندروید از جمله آیکون اپ ها تغییرات هماهنگی را تجربه می کنند. به طوری که کاربر در زمان استفاده از رابط کاربری از طریق این سیستم عامل و به روزرسانی انیمیشن ها تجربه سریع تری را خواهد داشت.

جان پروسر در مورد این تغییرات به نکات جالبی اشاره کرده است. به عنوان مثال در این تصاویر از تاریخ های دوشنبه ۲۵ اوت و ۲۷ اوت نام برده شده که هیچ کدام از آن ها مربوط به دوشنبه سال میلادی کنونی و حتی سال بعد نیز نخواهد بود. احتمالاً گوگل اندروید دوازده را در مراسم آنلاین پیشرو برای توسعه دهندگان رونمایی خواهد کرد.