تازه های تکنولوژی

توسعه هوش مصنوعی دیپ مایند در بازی‌های ویدئویی

هوش مصنوعی دیپ مایند توانست کاربر را در بازی آتاری شکست دهد. توسعه این هوش مصنوعی در بازی های ویدئویی با امتیازدهی مشخص شده و نشان از موفقیت آن در برابر انسان دارد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، بررسی عملکرد هوش مصنوعی از طریق بازی های ویدئویی و کسب امتیاز  میتواند رشد یک هوش مصنوعی را به طور واضح تری نشان دهد. بررسی هوش مصنوعی دیپ مایند آلفابت در 57 بازی و کسب امتیاز با یک بازیکن انسانی متوسط مقایسه شده و نسخه نهایی Agent57 در مقایسه با نسخه های قبلی توانسته عملکردی بهتر از انسان نشان دهد. عملکرد این نسخه در بازی هایی نظیر Pitfall, Montezuma’s Revenge, Solaris and Skiing پیشرفت چشمگیری داشته و توانسته عملکردی بهتر از انسان داشته باشد. این بازی ها در بررسی سایر سیستم های هوش مصنوعی بکار رفته و تواسنته آنها را به چالش بکشد.

هر کدام از این بازی ها بخشی از سیستم هوش مصنوعی را بررسی خواهد کرد. به عنوان مثال بازی‌های Pitfall و Montezuma’s Revenge که نیازمند تجربه در بازی هستند به نسبت راحت به نظر می رسند. در حالیکه بازی‌های Solaris و Skiing بخاطر نبود مولفه های امتیازگیری، سیستم هوش مصنوعی را با دشواری مواجه خواهد کرد. بهبود عملکرد هوش مصنوعی راه درازی را در پیش دارد و در آینده شاهد استفاده گسترده هوش مصنوعی در صنعت خواهیم بود.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا