کشف ارتباط بین مصرف آنتی بیوتیک و بروز افسردگی

پژوهشگران در بررسی های اخیر خود متوجه شدند مصرف آنتی بیوتیک می تواند به بروز افسردگی منجر شود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، کاترینا جانسون و لورا استین برگن از دانشگاه لیدن هلند در بررسی جدید خود نشان دادند افرادی که در آزمایش های انجام گرفته آنتی بیوتیک مصرف کرده بودند آسیب […]

پژوهشگران در بررسی های اخیر خود متوجه شدند مصرف آنتی بیوتیک می تواند به بروز افسردگی منجر شود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، کاترینا جانسون و لورا استین برگن از دانشگاه لیدن هلند در بررسی جدید خود نشان دادند افرادی که در آزمایش های انجام گرفته آنتی بیوتیک مصرف کرده بودند آسیب پذیری بیشتری در برابر احساسات منفی داشته و خطر ابتلا به افسردگی در آنها بیشتر است.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

تحقیقات پیش از این روی آنتی بیوتیک ها و تاثیر منفی آن روی جمعیت میکروبی روده بوده است. جانسون می گوید استفاده از آنتی بیوتیک ها می تواند روی سلامتی موثر باشد. از طرفی میکروبیوم موجود در روده نیز به دلیل تعامل با مغز روی سلامت جسمانی تاثیر می گذارد. در آزمایش های انجام گرفته روی این موضوع نیز مشخص شد شرکت کنندگانی که یک دوره آنتی بیوتیک مصرف کرده بودند نسبت به محرک های عاطفی و نحوه پردازش آنها متفاوت بودند.

این افراد به دلیل مصرف آنتی بیوتیک به حالات منفی چهره توجه بیشتری داشتند. همچنین حالات غمگین چهره بیشتر توجه آنها را جلب می‌کرد. پیش از این پژوهش هایی در مورد خطر ابتلا به افسردگی و اضطراب و ارتباط آن با مصرف یک دوره آنتی بیوتیک مشخص شده است. استین برگن می گوید التهاب ایجاد شده به دلیل عفونت باعث اختلال در میکروبیوم روده در اثر مصرف آنتی بیوتیک و همچنین تاثیر بر مغز خواهد شد.

برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار علمی مراجعه کنید.