خالق عنوان DriveClub توسط شرکت Codemasters خریداری شد!

عرضه شدن کنسول PS4 به همراه عناوین جدید باعث شد تا نام بازی‌هایی که در همان ابتدا در اختیار گیمرها قرار می‌گیرند، برای همگان آشنا باشد. عنوان DriveClub نیز که در سبک اتومبیل‌رانی توسعه پیدا کرد یکی از همین عناوین بود که البته به بهترین شکل ممکن ساخته شده بود و حتی بسیاری از افراد […]

عرضه شدن کنسول PS4 به همراه عناوین جدید باعث شد تا نام بازی‌هایی که در همان ابتدا در اختیار گیمرها قرار می‌گیرند، برای همگان آشنا باشد. عنوان DriveClub نیز که در سبک اتومبیل‌رانی توسعه پیدا کرد یکی از همین عناوین بود که البته به بهترین شکل ممکن ساخته شده بود و حتی بسیاری از افراد معتقد بودند که این بازی می‌تواند با بسیاری از بازی‌های بزرگ این سبک رقابت کند.

حتی سازندگان از ساخت نسخه‌ی دوم این بازی نیز خبر داده بودند و اذعان داشتند که با عرضه شدن نسخه دوم از این عنوان، یکی از بهترین تجربه‌های بازی‌های اتومبیل‌رانی برای گیمرها رقم خواهد خورد. اما این اتفاق نیفتاد و سونی اعلام کرد که قصد بستن استدیوی Evolution Studios، خالق عناوین DriveClub و MotorStorm را دارد. البته برنامه‌های بسیار خوبی که این شرکت برای آینده داشت باعث شد تا مدیران سونی برای انجام این کار دست نگاه دارند. با این وجود در ماه آوریل این شرکت تا مرز تعطیل شدن نیز پیش رفت اما باز هم چنین اتفاقی نیفتاد.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

اما حالا که این شرکت در حال بسته شدن می‌باشد، شرکت بزرگ Codemasters که ید طولایی در توسعه و عرضه عناوین اتومبیل‌رانی داشته و از دیرباز با عرضه کردن عناوینی همچون سری بازی‌های Colin MacRy Rally ،Dirt Rally ،Grid ،F1 و … یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌ها درا ین زمینه به حساب می‌آید، اقدام به خرید آن نمود. اینطور که مدیران کدمسترز اعلام کرده‌اند، هدف اصلی از خرید Evolution Studios، به کارگیری استعدادهای این شرکت و توسعه فعالیت‌های آنان در تولید عناوین اتومبیل‌رانی می‌باشد.

البته باید اشاره داشته باشیم که این یک خرید ساده و نبوده و مدیر ارشد اجرایی کدمسترز اعلام کرده که مدیرعامل شرکت Evolution Studios، آقای Mick Hocking به خاطر داشتن توانایی و تجربه‌ی بسیار بالا در زمینه بازی‌های اتومبیل‌رانی، حالا به عنوان رهبر اصلی تمامی سری بازی‌های شرکت Codemasters انتخاب شده و انتظار می‌رود با ورود وی، شاهد توسعه و تولید یک IP جدید (یک بازی کاملا جدید) از سوی شرکت Codemasters و Mick Hocking باشیم.

عنوان DriveClub در این میان ضعیف ظاهر نشد اما مشکلات زیادی که سرورهای آن به هنگام اجرای بازی‌ها داشت سبب شد تا بسیاری از گیمرها به این شرکت و این بازی بدبین شوند. به هر شکل هنوز آینده این عنوان مشخص نیست، اما در آینده و حالا که شرکتی بزرگ همانند Codemasters پشت سر Evolution Studios قرار گرفته، می‌توانیم در آینده شاهد عرضه شدن عنوانی بزرگ از سوی این شرکت باشیم.