دوبی از بزرگترین مزرعه عمودی جهان با 95 درصد صرفه جویی در آب مصرفی رونمایی کرد

بزرگترین مزرعه جهان به نام Emirates Crop One با همکاری کترینگ پرواز امارات و هلدینگ Crop One در دبی افتتاح شد. به گفته سازندگان میزان مصرف آب در این تاسیسات نسبت به مزارع سنتی حدود ۹۵ درصد کمتر است.  به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مساحت بزرگترین مزرعه عمودی جهان بیش از ۳۰ […]

بزرگترین مزرعه جهان به نام Emirates Crop One با همکاری کترینگ پرواز امارات و هلدینگ Crop One در دبی افتتاح شد. به گفته سازندگان میزان مصرف آب در این تاسیسات نسبت به مزارع سنتی حدود ۹۵ درصد کمتر است.

 به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مساحت بزرگترین مزرعه عمودی جهان بیش از ۳۰ هزار متر مربع است که در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی دوبی راه اندازی شده است. قرار است این مزرعه عمودی سالانه بیش از نهصد هزار کیلوگرم سبزی تولید کند.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

طبق گفته وبسایت کترینگ پرواز امارات این مزرعه عمودی دارای یک سیستم حلقه بسته است که آب از طریق گیاهان در آن به گردش در می آید و به همین دلیل به طور موثر از آن استفاده می شود. فرایند آب تبخیر شده در قسمت بازیافت نگهداری می شود و به دلیل وجود این سیستم هر ساله حدود ۲۵۰ میلی لیتر آب نسبت به کشاورزی سنتی صرفه جویی خواهد شد.

قرار است محصولات این مزرعه با نام اختصاری ECO 1 از طریق فروشگاه های تحت برند Bustanica به فروش برسد و همچنین مسافران هواپیمایی امارات و دیگر خطوط هوایی نیز می‌توانند از سبزیجات این مزرعه در پروازهای خود استفاده کنند. به دلیل تمیز بودن این سبزی‌ها دیگر نیاز به شستشوی اولیه نخواهند داشت. زیرا در پرورش آن از آفت کش ها و علف کش ها و مواد شیمیایی دیگر استفاده نخواهد شد.

امارات ساخت این مزرعه عمودی را از سال ۲۰۱۸ آغاز کرده بود. همچنین با همکاری شرکت Crop One  و هواپیمایی امارات یک سرمایه گذاری ۴۰ میلیون دلاری برای ساخت آن انجام شده بود.

برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار علمی مراجعه کنید.