DynaOptics در فکر اضافه کردن زوم اپتیکال به تلفنهای هوشمند

همه روزه شاهد پیشرفت های بسیاری در زمینه ی کوچک شدن و البته بهینه شدن در وسایل الکترونیکی (مانند تلفن های هوشمند، تبلت ها، لپتاپ ها، دوربین های دیجیتال، ساعت های هوشمند و …) هستیم، اما گاهی برخی مسائل نیاز به زمان بیشتری جهت پیشرفت در حد و اندازه ی الکترونیک دارند. یکی از آنها […]

همه روزه شاهد پیشرفت های بسیاری در زمینه ی کوچک شدن و البته بهینه شدن در وسایل الکترونیکی (مانند تلفن های هوشمند، تبلت ها، لپتاپ ها، دوربین های دیجیتال، ساعت های هوشمند و …) هستیم، اما گاهی برخی مسائل نیاز به زمان بیشتری جهت پیشرفت در حد و اندازه ی الکترونیک دارند.

یکی از آنها صنعت اپتیک است که با وجود پیشرفت بسیار زیاد در سالهای گذشته، هنوز آنطور که باید و شاید نتوانسته خود را همپای سایر صنایع و تکنولوژی ها پیش ببرد. اما این موضوع قطعا به معنی عدم پیشرفت و نوآوری در این صنعت نخواهد بود.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

چندی پیش خبری منتشر کردیم که اچ تی سی برای تلفن های هوشمند بعدی خود در حال کار بر روی امکان زوم اپتیکال (زوم از طریق لنز دوربین) است (لینک)، و حالا شرکت داینا اپتیکس در حال کار بر روی پروژه ی مشابه ای است که البته قطعا کار این شرکت فراگیرتر خواهد بود و شاید بزودی شاهد حضور پرچمداران تلفنهای هوشمند با لنزهای این شرکت در بازار باشیم.

در حالت عادی و در لنزهای موجود در بازار، جهت ایجاد بزرگنمایی، نیاز است که یک یا چند المان (عدسی) از المان های لنز بصورت افقی و در طول لنز حرکت داشته باشند تا زاویه دید سنسور را تغییر دهند که امروزه با توجه به کاهش قطر تلفن های هوشمند، استفاده از این لنز ها با سنسورهای موجود تقریبا غیرممکن خواهد بود.

کارکنان برای مونتاژ آیفون 6 کافی نیستند، ربات ها هم وارد کار می شوند!

اما لنزهای داینا اپتیکس از جابجایی المان ها در حالت عمودی (موازی با سنسور) برای ایجاد بزرگنمایی (یا اصطلاحا زوم) استفاده خواهند کرد که درصورت طراحی درست، فضای زیادی را نخواهند طلبید و براحتی در کنار سنسورهای فعلی تلفنهای هوشمند خواهند توانست زوم اپتیکال را برای کاربر ارائه دهند. (نام پیشنهادی برای این لنزها، لنز تخت یا فلت خواهد بود)

این شرکت تازه تاسیس، با سرمایه اولیه دو میلیون دلار و به کار گیری تعدادی از کارکنان شرکت Foxconn که در بخش دوربین های موبایل آن کار میکرده اند، قرار است بزودی و در فصل اول سال 2015 اولین نمونه های تولید شده از این لنز را برای تلفن های هوشمند ارائه دهد.

متاسفانه هنوز اطلاعات بیشتری درباره این لنز ها نداریم، اما درصورت وجود خبر جدید حتما آن را در تکنولوژی نیوز منتشر خواهیم کرد.

لینک کوتاه | منبع : dpreview