قابلیت پیام رسان رمزنگاری شده متعلق به پروژه TON منتشر شد

پروژه TON از یک پیام رسان رمزنگاری شده روی بلاکچبن رونمایی کرد. این پروژه که به تیم تلگرام تعلق دارد اکنون به کاربران اجازه می دهد تا در این پروژه با یکدیگر از طریق پیام رسان در ارتباط باشند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، بنیاد TON طی بیانیه ای اعلام کرد پیام […]

پروژه TON از یک پیام رسان رمزنگاری شده روی بلاکچبن رونمایی کرد. این پروژه که به تیم تلگرام تعلق دارد اکنون به کاربران اجازه می دهد تا در این پروژه با یکدیگر از طریق پیام رسان در ارتباط باشند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، بنیاد TON طی بیانیه ای اعلام کرد پیام رسان رمزنگاری شده روی بلاکچبن اکنون در اختیار کاربران قرار دارد. طبق قابلیت رمزنگاری دو طرفه پیام ها تنها برای فرستنده و گیرنده قابل مشاهده است. البته ارسال پیام توسط کاربران هم آه با هزینه است.ارستل هر پیام تنها ۰.۰۰۶ تون کوین هزینه دارد.

آناتولی ماکوسوف، توسعه دهنده ارشد در این بنیاد می گوید: در این قابلیت حتی در صورت وقوع اتفاق نابهنگام و از دست رفتن سرورها می توان از طریق بلاکچبن غیرمتمرکز تون پیام ارسال کرد. البته پر گذشته نیز کاربران امکان ارسال پیام از طریق NFT ها را در زمان نقل و انتقال تون کوین داشتند. اما پیام های ارسالی توسط دیگر کاربران نیز قابل مشاهده بود.

تون پروژه ای از تیم تلگرام و یک شبکه بلاکچینی است. تلگرام در سال ۲۰۲۰ این پروژه را رها کرده بود. اما در زمان تعطیلی پروژه کد آن به صورت من باز در اختیار کاربران و توسعه دهندگان قرار گرفت تا آنها روی توسعه آن کار کنند. طبق اعلام این بنیاد اکنون شبکه آنها روی وب ۳ با مسلسل پذیری بالاتر و پردازش بهتر در حال فعالیت است. همچنین ویژگی غیرمتمرکز بودن آن همچنان حفظ شده است.