فضانوردان اروپایی به دنبال استقلال در سفر به فضا

با این که فضانوردان اروپایی در چهار دهه اخیر نتوانستند به تنهایی و بدون وابستگی به روسیه و آمریکا به فضا سفر کنند اما آنها تلاش دارند تا بتوانند این وابستگی را از بین برده و به صورت مستقل به ایستگاه فضایی بین المللی سفر کنند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، آخرین […]

با این که فضانوردان اروپایی در چهار دهه اخیر نتوانستند به تنهایی و بدون وابستگی به روسیه و آمریکا به فضا سفر کنند اما آنها تلاش دارند تا بتوانند این وابستگی را از بین برده و به صورت مستقل به ایستگاه فضایی بین المللی سفر کنند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، آخرین فضانورد اروپایی در سال ۱۹۷۸ یک فضانورد آلمانی به نام زیگموند یان بوده که با استفاده از فضاپیمای سایوز روسیه به ایستگاه فضایی سفر کرده بود. از آن زمان تا کنون این فضانوردان تنها با فضاپیماهای روسیه و ایالات متحده به فراتر از زمین سفر کردند. اکنون این فضانوردان قصد دارند برای رسیدن به ایستگاه فضایی بین‌المللی وسایل حمل و نقل مستقل خودشان را داشته باشند.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

طبق گزارش آرش تکنیکا، رهبران اروپایی به دنبال حضور در جمع کشورهای فضایی پیشرو هستند و به همین دلیل سندی را در این باره منتشر کرده‌اند. در این بیانیه اعلام شد که با وجود پیشرفت اروپا در زمینه رصد زمین و ناوبری، اما در حوزه اکتشافات فضایی عقب مانده است. این در حالیست که روسیه فضاپیمای سایوز، ایالات متحده کپسول کرو دراگون، چین فضاپیمای شنزو و حتی هند نیز به دنبال ساخت سامانه حمل و نقل خود است. اما در این میان اروپا هیچ جایگاهی ندارد.

در این بیانیه اشاره شد که در آینده و در صورت عدم استفاده از فرصت به چالش کشیدن وضع موجود اروپا باید به ادامه تهیه وسایل جمل و نقل فضایی انسانی از دیگر کشورها ادامه داده و و به دیگر کشورها وابسته باشد.