درخواست آژانس فضایی اروپا برای استخدام فضانوردان جدید

آژانس فضایی اروپا اعلام کرد قصد دارد فضا نوردان جدیدی را استخدام کند. این شرکت همچنین در بیانیه خود برای استخدام ویژه از فضانوردان زن دعوت کرده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، آژانس فضایی اروپا پس از ۱۱ سال اقدام به استخدام فضانوردان جدید کرده است. در واقع فضانوردان استخدام شده […]

آژانس فضایی اروپا اعلام کرد قصد دارد فضا نوردان جدیدی را استخدام کند. این شرکت همچنین در بیانیه خود برای استخدام ویژه از فضانوردان زن دعوت کرده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، آژانس فضایی اروپا پس از ۱۱ سال اقدام به استخدام فضانوردان جدید کرده است. در واقع فضانوردان استخدام شده نسل بعدی کارکنان آژانس فضایی اروپا را تشکیل خواهند داد. همچنین این سازمان عنوان کرده قصد دارد در این فرآیند از فضانوردان زن نیز مشارکت به عمل آورد.

با توجه به ماموریت های احتمالی سفر به ماه توسط این آژانس، وجود نیروهای تازه کار میتواند در کنار نیروهای کنونی کارآمد باشند. در حال حاضر جزئیات دقیقی از مشخصات و تعداد افراد استخدامی اعلام نشده است.

کلیه متقاضیان استخدام در آژانس فضایی اروپا می تواند از ۳۱ مارس تا ۲۸ می رزومه خود را به این شرکت ارسال کنند. آژانس فضایی اروپا اعلام کرد تنها رزومه های ارسال شده در این هشت هفته را بررسی خواهد کرد و پس از آن طی ۶ مرحله فضانوردان انتخاب خواهند شد. جان وارنر، مدیرکل آژانس در مورد این استخدام می گوید: هم اکنون با کمک مأموریت‌های قوی این آژانس توانسته جایگاه اصلی خود را در اکتشافات پیدا کند. ما برای ادامه پیشرفت نیاز به وسعت دید خواهیم داشت. اولین اقدام نیز جذب فضانوردان جدید است. ما هم اکنون مشتاق همکاری با شرکای بین المللی خود در زمینه های اکتشاف فضا خواهیم بود.

دیوید پارکر مدیر آژانس فضایی اروپا اعلام کرد تلاش برای استخدام زنان در این فرایند بیشتر بوده و حتی در حال امکان سنجی برای استخدام افراد دارای معلولیت هستیم تا بتوانیم با مشارکت آنها در سفرهای فضایی آنها را به فضا بفرستیم.