فعالیت بدنی شدید روزانه حتی به میزان ۳ تا ۴ دقیقه از مرگ زودهنگام جلوگیری می کند

مطالعه اخیر محققان نشان می‌دهد افرادی که در طول روز نمی توانند فعالیت بدنی داشته باشند تنها با ۳ تا ۴ دقیقه فعالیت شدید می توانند تا ۴۰ درصد از بروز مرگ زود هنگام جلوگیری کنند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، بسیاری از فعالیت های بدنی افراد در طول روز مانند خرید […]

مطالعه اخیر محققان نشان می‌دهد افرادی که در طول روز نمی توانند فعالیت بدنی داشته باشند تنها با ۳ تا ۴ دقیقه فعالیت شدید می توانند تا ۴۰ درصد از بروز مرگ زود هنگام جلوگیری کنند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، بسیاری از فعالیت های بدنی افراد در طول روز مانند خرید های منزل یا بالا رفتن از پله ، دویدن در مترو یا رسیدن به وسایل نقلیه می تواند بسیار با سرعت انجام گیرد. محققان می گویند سه تا چهار دقیقه فعالیت شدید بدنی تا ۴۹ درصد مرگ زودرس در اثر سرطان و یا ناشی از بیماری های قلبی را کاهش میدهد.

داده های اخیر مطالعات محققان ثابت میکند فعالیت شدید در طول روز حتی به میزان ۳ تا ۴ دقیقه می تواند به میزان قابل توجهی خطر مرگ زودهنگام را کاهش دهد. برای استفاده از مزایای سلامتی ورزش تمرینات فشرده روزانه نیز می تواند جایگزین مناسبی باشد. در این مطالعه ۲۴ هزار و ۲۴۱ شرکت کننده حضور داشتند و هیچ کدام از آنها در یک هفته بیش از یک بار فعالیت بدنی تفریحی نداشتند.

در طول آزمایش این شرکت کنندگان برای بررسی سطح فعالیت بدنی آنها از ردیاب های تناسب اندام پوشیدنی همانند ساعت های هوشمند استفاده شد. بدین ترتیب وضعیت فعالیت شرکت کنندگان به دقت مورد ارزیابی قرار گرفت.

داده های جمع آوری شده در این مطالعه با سوابق بالینی آنها در طول ۷ سال مورد بررسی قرار گرفت محققان متوجه شدند ۸۹ درصد از این شرکت کنندگان یک فعالیت بدنی شدید در طول روز مانند بازی با کودکان، انجام سریع خریدهای منزل و یا دویدن برای رسیدن به وسایل نقلیه عمومی تنها به اندازه چند دقیقه در روز داشته اند.