مایکروسافت Action Center ویندوز 10 موبایل را دوباره طراحی می‌کند

مایکروسافت که قرار است به زودی آپدیت سالیانه‌ی ویندوز 10 را برای دستگاه‌های خود منتشر کند، بخش Action Center ویندوز 10 موبایل را هم دچار تغییراتی کرده اما این تغییرات، در مقایسه با طراحی Action Center که به تازگی منتشر شده، قابل مقایسه نیستند. اسناد جدیدی منتشر شده‌اند که نشان می‌دهد مایکروسافت برنامه‌های گسترده‌تری را برای ویندوز […]

مایکروسافت که قرار است به زودی آپدیت سالیانه‌ی ویندوز 10 را برای دستگاه‌های خود منتشر کند، بخش Action Center ویندوز 10 موبایل را هم دچار تغییراتی کرده اما این تغییرات، در مقایسه با طراحی Action Center که به تازگی منتشر شده، قابل مقایسه نیستند. اسناد جدیدی منتشر شده‌اند که نشان می‌دهد مایکروسافت برنامه‌های گسترده‌تری را برای ویندوز 10 موبایل در نظر گرفته و قصد دارد به طور کامل بخش Action Center ویندوز 10 موبایل را تغییر دهد.

چنانچه در تصاویر هم مشاهده می‌کنید، اکشن‌سنتر مایکروسافت به دو بخش Actions و Toggles تقسیم خواهد شد و در کنار این دو بخش، قابلیت تنظیم نور نمایشگر گوشی هم اضافه شده است. تغییر جدیدی که مایکروسافت می‌خواهد در این بخش به وجود آورد و گفته شده از فیدبک‌های کاربران به دست آمده، به طور کلی اکشن‌سنتر ویندوز 10 موبایل را منطقی‌تر از گذشته می‌کند.

مایکروسافت Action Center ویندوز 10 موبایل را دوباره طراحی می‌کند

برخی از دکمه‌های قرارگرفته در اکشن‌سنتر جدید ویندوز 10 موبایل، کاربر را وارد برنامه‌های موجود در گوشی می‌کند و برخی دیگر نیز فعال‌کردن برخی از ویژگی‌های گوشی را نظیر بلوتوث، جی‌پی‌اس و وای‌فای را با سرعت بیشتری فراهم می‌کند. در قسمت Actions یا میا‌ن‌بر برنامه‌ها، چهار گزینه‌ی دوربین، یادداشت، اتصال و تنظیمات دیده می‌شود؛ هرکدام از این چهار گزینه برنامه‌ی مخصوص خود را باز می‌کنند؛ برای مثال با رفتن به بخش دوربین، برنامه‌ی دوربین گوشی باز می‌شود و گزینه‌ی یادداشت، یادداشت‌های گذشته‌ی شما را باز می‌کند. این چهار گزینه که حالا به شکل بیضی‌شکل در آمده‌اند، به بخش اکشن‌سنتر ویندوز 8.1 رایانه‌های شخصی و تبلت‌ها شباهت دارند.

مایکروسافت Action Center ویندوز 10 موبایل را دوباره طراحی می‌کند

اگر این تغییرات صورت بگیرند، احتمالا در به‌روزرسانی Redstone 2 شاهد آن‌ها خواهیم بود. انتظار می‌رود به‌روزرسانی Redstone 2 در سال آینده‌ی میلادی منتشر شود که به گفته‌ی مایکروسافت، تمرکز اصلی این به‌روزرسانی بر روی ویندوز 10 موبایل خواهد بود.

تبلیغات :

buy Neuralink