در حال حاضر خبری از حضور گوشی‎های تاشوی سامسونگ نخواهد بود

مدت زمان زیادی است که شایعات زیادی در خصوص گوشی‎های تاشوی سامسونگ شنیده می‎شود تا هاله‎ای از ابهام و راز حول این گجت مرموز شکل گیرد، امسال نیز این روند در پیش گرفته شده است. دی‎ماه سال گذشته اولین بخش از این فرضیات شکل گرفت و ادعا کردند که این گوشی تاشو از سه‎ماهه‎ی سوم […]

مدت زمان زیادی است که شایعات زیادی در خصوص گوشی‎های تاشوی سامسونگ شنیده می‎شود تا هاله‎ای از ابهام و راز حول این گجت مرموز شکل گیرد، امسال نیز این روند در پیش گرفته شده است.

دی‎ماه سال گذشته اولین بخش از این فرضیات شکل گرفت و ادعا کردند که این گوشی تاشو از سه‎ماهه‎ی سوم سال 2017 برای عرضه‎ی تجاری آماده می‎شود. سپس “منابع ناشناس این صنعت” اظهار کردند جدول زمانی قبلی برای عرضه‎ی این گوشی بیش از حد خوش‏‎بینانه بوده و پیش‎بینی کردند که این دستگاه در واقع از نیمه‎ی اول سال 2018 به بازار خواهد آمد. اما چندی بعد گزارش‏‎های منتشر شده در کشور کره‎جنوبی اعلام کردند که یک نمونه‎ی اولیه از این گوشی به نمایشگاه MWC راه پیدا می‎کند و در اتاق نمایش خصوص به نمایش گذاشته می‎شود.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

گرچه، از زمستان عبور و به بهار رسیده‎ایم تا کارشناسان بیشتر و بیشتری از این ایده حمایت کنند که ما حتی در سال 2018 هم شاهد حضور گوشی تاشوی سامسونگ به بازار نخواهیم بود. با وجود تمامی این عدم قطعیت‎ها و تاخیرها، ممکن است این تفکر شکل گیرد که اصلا سامسونگ چنین پروژه‎ای در دست اقدام ندارد.

خوشبختانه، نشریه‎ی کره‎ای The Investor موفق به مصاحبه با 4 کارشناس در زمینه‎ی تکنولوژی نمایشگرها و اولد شده است تا دلیل این تاخیرا را متوجه شود. جانگ جین، پروفسور دانشگاه Kyunghee، کیم تائی وونگ محقق شرکت Samsung Display، جری کانگ تحلیل‎گر شرکت HIS و تحلیل‎گر ارشد شد UBI Reaserch آقای یی چونگ هون در رابطه با پروژه‎ی گوشی تاشوی سامسونگ نظرات خود را اعلام کرده‎اند.

به نظر آقای یی، این قضیه به اولویت‎های سامسونگ بر می‎گردد چون این غول دنیا فناوری بیشتر بر فناوری نمایشگر خود برای پرچم‎داری سری گلکسی S خود تمرکز دارد چون رقیب اصلی آن‎ها یعنی اپل نیز در نظر دارد یک مدل از آیفون را امسال با پنل نمایش اولد روانه‎ی بازار کند. یی هم‎چنین پیش‎بینی می‎کند که یک گوشی تاشوی سامسونگ در زودترین زمان ممکن در سال 2019 به بازار خواهد آمد.

تصاویر جدیدی از گوشی تاشوی قدرت‌مند سامسونگ منتشر شد

زمانی که از این کارشناسان در رابطه با بزرگترین چالش‎های فعلی سر راه سامسونگ پرسیده شده، آن‎‎ها جواب دادند:

جانگ: به نظر من چنین تکنولوژی نمایشگری هم‏‎چنان در حال توسعه است. یک فناوری کپسول‎گذاری پیشرفته‏‎تر بایستی به منظور حفاظت بهتر از سوبسترای نمایشگر از اکسیژن و بخار آب توسعه داده شود.

یی: دوام مسئله‎ی حیاتی است. تمامی قطعات، از جمله باتری به دنبال بارها تا شدن و باز شدن گوشی نبایستی آسیب ببینند. مهندسین سامسونگ گفته می‎شود روزانه 100 هزار نمونه‎ی اولیه را محک می‎زنند.

کیم: جداسازی بین لایه‎های پنل و مواد چسبنده که با عنوان عمل جفت زدایی نامیده می‎شود، مسئله‎ی مهم دیگری است که باید رسیدگی شود.

براساس اعلام جری کانگ تحلیل‎گر شرکت IHS، تجربه‎ی کاربری موضوع مهم دیگری است که باید رسیدگی شود. تصاویری که تا به الان به بیرون درز یافته نشان می‏دهد استفاده از چنین دستگاه‎هایی با یک دست سخت است، در حالی‎که لولایی که دو پنل نمایشگر را هم متصل می‎کند مستعد شکسته شدن به نظر می‎آید.

حتی اگر مشکلات بالا رفع شود، یکی از دلایل بیشتری که ممکن است دلیل اصلی بی‎میلی سامسونگ در اختصاص دادن بودجه و منابع بیشتر به این پروژه نام گیرد، قابلیت عرضه به بازار است. توجه‌ مصرف‎کننده برای این نوع دستگاه‏‎های موضوعی است که باید بررسی شود و این مشکل ادامه خواهد یافت تا زمانی که در نهایت یک شرکت مهم تصمیم بگیرد یک گوشی تاشو وارد بازار کند.