اخبار شرکت‌ها

انفجار موتور فضاپیمای اسپیس ایکس در مرحله آزمایش

آزمایش موتور فضاپیمای استارشیپ اس‌ان۴ (Starship SN4) با شکست مواجه و این آزمایش با انفجار موتور این فضاپیما همراه شد. در پرتاب آزمایشی شرکت اسپیس ایکس که روی موتور راپتور (Raptor) انجام شد، فضاپیمای استارشیپ اس‌ان۴ در حین آزمایش منفجر و بطور کامل از بین رفت.

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی و فناوری تکنا و به نقل از Tech Crunch، آزمایش موتور رپتور که چهارمین آزمایش آن نیز محسوب می شود با شکست مواجه شد. در این آزمایش که هنوز علت آن مشص نشده موتور موشک Starship SN4 بطور کامل آتش گرفت. قرار است این موتور قرار است در موشک استارشیپ مربوط به شرکت اسپیس ایکس مورد استفاده قرار گیرد. استارشیپ در مراحل تست اولیه قرار دارد و در صورت اثبات توانایی پرواز قرار است جایگزین موشک های فالکون۹ (Falcon ۹) و فالکون هوی(Falcon Heavy) شود.

اسپیس ایکس پس از دریافت مجوز از اداره هوانوردی فدرال آمریکا توانست برنامه پرواز آزمایشی استارشیپ را تدارک ببیند. اما در حال حاضر این امکان وجود ندارد زیرا نخستین نمونه اس‌ان۴ دقیقا پس از انجام آزمایش موتور منفجر و بطور کامل تخریب شد. پیش از این نیز بسیاری از آزمایش های نسخه استارشیپ اسپیس ایکس با انفجارهایی نظیر این مورد روبرو شده بود. به همین دلیل وسائلی نظیر استارشیب به بارها آزمایش و ایمنی نیاز دارند تا برای استفاده مهیا شوند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا