قابلیت مخفی کردن تعداد لایک ها در فیسبوک و اینستاگرام

روز چهارشنبه فیسبوک اعلام کرد از این پس کاربران می‌توانند تعداد لایک های خود را در اینستاگرام مخفی کنند. این اقدام با هدف کنترل سلامت روانی کاربرانی که به دنبال تایید از طریق لایک های خود هستند انجام گرفت. به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، اینستاگرام قابلیت پنهان کردن لایک های کاربران را به صورت […]

روز چهارشنبه فیسبوک اعلام کرد از این پس کاربران می‌توانند تعداد لایک های خود را در اینستاگرام مخفی کنند. این اقدام با هدف کنترل سلامت روانی کاربرانی که به دنبال تایید از طریق لایک های خود هستند انجام گرفت.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، اینستاگرام قابلیت پنهان کردن لایک های کاربران را به صورت آزمایشی و با هدف کاهش تجربه افراد در اینستاگرام آغاز کرده بود. قرار است این قابلیت در هفته های آینده در دسترس کاربران فیسبوک نیز قرار گیرد. فیس بوک اعلام کرد ما تا کنون آزمایش های زیادی را در مورد این قابلیت انجام داده‌ایم و قرار است به روز رسانی جدید نتایج این آزمایش ها را منعکس کند. همچنین تلاش داریم تا کاربران در زمان استفاده از برنامه های ما احساس خوبی داشته باشند.

پیش از این مطالعات بسیاری در مورد تعداد لایک ها و بازدید پست ها در اینستاگرام و تاثیر آن بر روان کاربران انجام گرفته بود. طی این مطالعات مشخص شد تایید پست ها می تواند به سلامت روانی کاربران از جمله جوانان آسیب جدی وارد کند. محققان معتقدند با استفاده از قابلیت مخفی کردن تعداد لایک ها در پست های اینستاگرام می توان از فشارهای اجتماعی وارد بر کاربران و همچنین اضطراب آنها کم کرد.

با استفاده از این قابلیت در اینستاگرام و فیسبوک تعداد لایک ها و بازدید های پست های ویدیویی کاربران برای سایر افراد قابل مشاهده نبوده و تنها خود کاربر می‌تواند به این اطلاعات دست پیدا کند.

تبلیغات :

buy Neuralink