فیس‌بوک و توییتر گوگل را در پیدا کردن اخبار غلط و دروغ یاری خواهند کرد

شرکت‎های فیس‎بوک و توئیتر به گوگل پیوسته‎اند تا به شناسایی اخبار جعلی و غلطی که در رسانه‎های اجتماعی پخش می‎شوند، کمک کنند. اگر یکی از کاربران این شبکه‎های اجتماعی باشید، یقینا شاهد این نوع اخبار و پست‎‎ها بوده‎اید نظیر شوخی‎های فریب‎آمیز، تیترهایی که هیچ ربطی به داستان واقعی ندارند، خبر جعلی مرگ افراد مشهور و […]

شرکت‎های فیس‎بوک و توئیتر به گوگل پیوسته‎اند تا به شناسایی اخبار جعلی و غلطی که در رسانه‎های اجتماعی پخش می‎شوند، کمک کنند. اگر یکی از کاربران این شبکه‎های اجتماعی باشید، یقینا شاهد این نوع اخبار و پست‎‎ها بوده‎اید نظیر شوخی‎های فریب‎آمیز، تیترهایی که هیچ ربطی به داستان واقعی ندارند، خبر جعلی مرگ افراد مشهور و به همین ترتیب موارد دیگر. این دو شرکت حالا عضوی از First Draft Coalition (FDC) هستند که در تیرماه پارسال به همراه سرویس YouTube Newswire معرفی شد، یک مجموعه‎ی گزینش یافته از ویدئوهای ارسالی توسط شاهدهای عینی که صحت آن‎ها تایید شده و وقایع مختلف را تحت پوشش قرار می‎دهند. FDC فقط به روزنامه‎نگاران نشریه‎های همکار کمک نخواهد کرد، بلکه هم‎چنین به کاربران کمک خواهد کرد بتوانند صحت داستان‎های منتشر شده‎ی خبری در محیط آنلاین را متوجه شوند.

اضافه کردن فیس‎‌بوک به خصوص به لیست همکارهای FDC بسیار مهم است، چون خبرهای جعلی و پست‎های اسپم‎وار سریعا در بین میلیاردها کاربر این وب‎سایت‎ پخش می‎شوند. این وب‎سایت دارای اعضایی است که در اختیار آن‎ها ابزار و خدماتی قرار داده تا به آن‎ها کمک شود صحت اخبار را بررسی کنند. طبق گفته‎ی خبرگزاری رویترز، ائتلاف FDC عرضه‎ی پلت‎فرمی را برای اواسط آبان‎ماه امسال برنامه‎ریزی کرده است که در آن اعضا بتوانند صحت داستان‎ها را تایید کنند.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap