اخبار شرکت‌ها

ابزارهای فیسبوک می‌تواند میزان موفقیت فاصله‌گذاری اجتماعی را نشان دهد

فیسبوک ابزارهایی در اختیار دارد که می تواند داده های مربوط به فاصله گذاری اجتماعی را جمع آوری و تحلیل کند. این شرکت گفته است قصد دارد این اطلاعات را در اختیار مسئولین مرتبط قرار دهد تا میزان موفقیت این روش ها نمایان شود.

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی تکنا، Disease Prevention Maps مجموعه ای ابزارهای جدید فیسبوک هستند که داده های مکانی کاربران را بدون فاش شدن هویت آنها جمع آوری می کند. این داده ها بصورت تجمیعی از اطلاعات حرکت و تعامل افراد است که بر اساس فاصله گذاری اجتماعی انجام میگیرد. اجرای سیاست فاصله گذاری به شیوع کمتر این ویروس کمک خواهد کرد.

داده های فیسبوک تحلیل حرکت مردم در اجتماع و الگوهای اجتماعی و حرکتی آنها را مشخص خواهد کرد. پیش از این نیز گوگل داده های مکانی خود را در اختیار متخصصان حوزه بهداشت قرار داده بود. در بیانیه فیسبوک آمده است که این داده ها در آینده می تواند تاثیر کمپین های سلامت و ساخت الگوهای حرکتی را بهبود ببخشد. به عنوان مثال یکسری از داده ها که مربوط به ارتباط مردم یک منطقه با منطقه ای دیگر است می تواند به احتمال شیوع ویروس در مناطق دیگر را پیش بینی کند.

فیسبوک در این دیتاست ها حریم خصوصی افراد را نیز در نظر گرفته و در بیانیه خود تائید کرده است که این اطلاعات حاوی هویت افراد نخواهد بود. در واقع اطلاعات بصورت شهری و منطقه ای خواهد بود و الگوی شخصی در آن مشاهده نمی شود.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا