اخبار شرکت‌ها

سرمایه گذاری فیسبوک در بزرگترین اپراتور موبایل هند

فیسبوک با هدف سرمایه گذاری در سرویس پرداخت دیجیتالی واتساپ در هند 5.7 میلیارد دلار در این کشور سرمایه گذاری کرد. این شرکت با خرید 9.99 درصد از سهام شرکت مخابراتی Jio اکنون به سهامدار اصلی بزرگترین اپراتور موبایل هند تبدیل شده است.

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی و فناوری تکنا و به نقل از reuters، فیسبوک با خرید 9.99 درصد از سهام بزرگترین اپراتور هند به عنوان سهامدار اصلی این شرکت هدف های بزرگی در سر دارد. از آنجائی که واتساپ در هند از محبوبیت بالایی برخوردار است، فیسبوک قصد دارد تا پرداخت خدمات دیجیتالی این پلتفرم در این کشور را افزایش دهد. در حال حاضر موکش امبانی مدیریت این شرکت هندی را بر عهده دارد و برای رسیدن به عنوان اپراتور اول هزینه های زیادی را متقبل شده است. قرارداد Jio و فیسبوک ارزش سهام این اپراتور را تا 66 میلیارد دلار افزایش داده که می تواند بخشی از هزینه های آن را جبران کند.

مارک زاکربرک در توضیح سرمایه گذاری فیسبوک در هند گفت: اکنون هند با یک تحول دیجیتالی در آینده مواجه است و اپراتورهای این کشور وظیفه دارند به عنوان پلی برای ارتباط مردم و دنیای انلاین باشند. در این ارتباط کسب و کارهای کوچک نیز به اینترنت متصل خواهند شد. واتساپ در هند حدود 400 میلیون کاربر دارد و از طریق تجارت الکترونیک JioMart که در اختیار فیسبوک قرار دارد، می تواند کسب و کارهای کوچک را با خود همراه کند.

 

 

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا