رئیس پلیس فتا: مراقب کلاهبرداران در ماه محرم باشید

رئیس پلیس فتای استان زنجان در گفت و گویی هشدارهای لازم را جهت ماه محرم و در ایام عزاداری یادآور شد. به گفته محمدعلی آدینه لو، سوء استفاده ها و جرایم سایبری در این ماه به دلیل باورها و احساسات مردمی افزایش می یابد که شهروندان باید به این موارد بیش تر توجه کرده و […]

رئیس پلیس فتای استان زنجان در گفت و گویی هشدارهای لازم را جهت ماه محرم و در ایام عزاداری یادآور شد. به گفته محمدعلی آدینه لو، سوء استفاده ها و جرایم سایبری در این ماه به دلیل باورها و احساسات مردمی افزایش می یابد که شهروندان باید به این موارد بیش تر توجه کرده و با پلیس همکاری های لازم را داشته باشند.

آدینه لو با بیان این نکته که بسیاری از کلاهبرداران در این ماه از عواطف و باورهای مردم استفاده کرده و اقدام به جمع آوری کمک های مالی برای افراد نیازمند می کنند افزود؛ خیرین بهتر است تا از سایت ها و خیریه های معتبر کمک های خود را به دست نیازمندان رسانده و اسیر این دست کلاهبرداری ها نشوند. وی در ادامه از ایجاد شبهاتی گفت که موجب می شود تا خیرین کمک های خود را به تکیه ها و هیات های مذهبی نرسانند. او در ادامه از راه اندازی کانال ها و گروه های تلگرامی جهت اطلاع رسانی با عناوین نذری یاب نیز در سال های گذشته صحبت به میان آورد که مزاحمت هایی را برای شهروندان زنجان ایجاد کرده است که پلیس فتا با اقدام به موقع خود با سودجویان مبارزه کرده و برخوردهای قانونی با افراد مزاحم صورت داده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تک نیوز، از دیگر مواردی که رئیس پلیس فتای استان زنجان از آن صحبت به میان آورده است، خرید از سایت های اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیک بوده است. این کار اقدامات سودجویانه را کاهش داده و با هدایت کاربران به درگاه های بانکی اصلی و امن، موجب می شود تا اطلاعات کارت آن ها به سرقت نرفته و خرید اینترنتی موفقی داشته باشند. همچنین دانلود اپلیکیشن ها نیز باید از سایت ها و بازارهای اینترنتی معتبر صورت گیرد چرا که بسیاری از این اپلیکیشن ها، جهت فعالسازی مبلغی را دریافت می کنند. این دریافتی اگر از طریق درگاه های امن بانکی صورت نگیرد می تواند حساب بانکی کاربران را به خطر انداخته و زمینه ایجاد سرقت را فراهم کند.