تازه های تکنولوژی

باتری انعطاف پذیری که با استفاده از عرق بدن دستگاه پوشیدنی را شارژ میکند

محققان دانشگاه سنگاپور نوعی باتری انعطاف پذیر ابداع کردند که می تواند با استفاده از عرق بدن دستگاه‌های پوشیدنی کم‌مصرف را شارژ کند. این باتری برای شارژ این دستگاه ها تنها به دو میلی لیتر عرق بدن نیاز دارد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، باتری کوچک مهندسان سنگاپوری می تواند با استفاده از عرق بدن برق مورد نیاز برای شارژ را فراهم کند. در این باتری یک پارچه کشسان جاذبه عرق وجود دارد که پس از بستن به دور مچ دست می‌تواند به ساعت های هوشمند متصل شود. این پارچه بعد از جذب عرق آن را در خود نگه داشته تا بتواند در زمان مورد نیاز برای باتری قابل شارژ از آن استفاده کند.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

تعریق بدن افراد معمولاً علاوه بر شرایط محیطی و قرار گیری بدن به عوامل دیگری مانند زمان نیز بستگی دارد. باتری ساخته شده که تنها هشت اینچ مربع است از مواد شیمیایی سمی و سنگین ساخته نشده که برای بدن مضر باشد.

برای آزمایش این باتری از عرق مصنوعی و اسپری کردن آن استفاده شد. در این آزمایش محققان توانستند ۳.۵۷ ولت برق استخراج . پس از آن، آزمایش مورد نظر بر روی یک داوطلب انجام شد. این فرد به مدت ۳۰ دقیقه در حالی که این دستگاه را به مچ دست خود بسته بود دوچرخه سواری کرد. محققان مشاهده کردند که این دستگاه می‌تواند ۴.۲ ولت انرژی و خروجی ۳.۹۰ مگاوات داشته باشد. به این ترتیب می توان از آن برای شارژ کردن حسگر های دمای موجود در گجت های تجاری استفاده کرد.

 

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

  1. samira@onlinejob گفت:

    این دستگاه از چه چیزی ساخته شد!!1

  2. چه زمان ازش استفاده میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا