حافظه انعطاف پذیر مسیر را برای تولید گوشی‎های تاشو هموارتر می‎کند

تولید گوشی تاشو هدف قابل توجه بسیاری از شرکت‎های تولیدکننده‎ی گوشی‎های هوشمند است. برای تولید چنین دستگاهی، قطعات آن بایستی انعطاف‎پذیر باشند. با توجه به این صحبت، مقاله‎ای توسط دانشمندان دانشگاه Exeter نوشته شده است که نشان می‎دهد چطور یک سیستم ذخیره‎سازی جدید ساخته شده از گرافن می‎تواند جایگزین نسل فعلی حافظه‎ی فلش شود. این […]

تولید گوشی تاشو هدف قابل توجه بسیاری از شرکت‎های تولیدکننده‎ی گوشی‎های هوشمند است. برای تولید چنین دستگاهی، قطعات آن بایستی انعطاف‎پذیر باشند. با توجه به این صحبت، مقاله‎ای توسط دانشمندان دانشگاه Exeter نوشته شده است که نشان می‎دهد چطور یک سیستم ذخیره‎سازی جدید ساخته شده از گرافن می‎تواند جایگزین نسل فعلی حافظه‎ی فلش شود. این ماده‎ی خام ارزان‎تر بوده و یک ترکیب هیبریدی ساخته شده از هیبرید اکسید گرافن – اکسید تیتانیوم است که می‎تواند در عرض تنها 5 نانو ثانیه اطلاعات بر روی آن نوشته و خوانده شود. این ترکیب هیبریدی تنها 50 نانومتر طول و 8 نانومتر ضخامت دارد.

گرافن یک لایه‎ی نازک از کربن است. اگر بخواهیم میزان نازک بودن آن را بگوییم بایستی بگوییم نازک‎ترین ترکیبی است که با ضخامت یک اتم، بشر قادر به شناختن آن شده است. هم‎چنین سبکترین و قوی‎ترین ترکیب شناسایی شده توسط انسان است. گرافن به عنوان بهترین هادی جریان الکتریسیته، به نظر می‎رسد ماده‎ای کامل برای استفاده در دستگاه‎های الکترونیکی از جمله یک گوشی‎هوشمند به شمار رود. تنها عناصری که در جهان بیشتر از کربن پیدا می‎شوند عبارتند از هیدروژن، هلیوم و اکسیژن.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

مشکلی که در رابطه با گرافن وجود داشته فرآیند پیچیده‎‎ی مورد نیاز برای به عمل آمدن آن بوده است. علاوه بر این، کیفیت گرافن به عمل آمده به اندازه‎ی کافی خوب نبوده است. با این‎حال شرکت‎هایی همانند با سامسونگ هزینه‎های زیادی را صرف تحقیقاتی کرده‎اند تا بتوانند به واسطه‎ی آن از گرافن به عنوان یک قطعه‎ی اصلی در دستگاه‎هایی همانند با گوشی‎های هوشمند استفاده کنند. به هرحال، این ماده الکترون‎ها را به شکل موثرتری به نسبت سیلیکون هدایت می‎کند و الکترون‎ها را با سرعت 1000 کیلومتر در ثانیه انتقال می‎دهد که به نسبت سیلیکون 30 برابر بیشتر است. سامسونگ در حال حاضر درخواست پتنت‎هایی را مرتبط با استفاده از گرافن در دستگاه‎های الکترونیکی به ثبت رسانده است.

با آن‎که اوایل سال جاری میلادی شنیده می‎شود گوشی تاشوی Samsung X در سه‎ماهه‎ی سوم سال جاری معرفی خواهد شد، ولی حال به نظر می‎رسد این اتفاق تا سال 2019 رخ نخواهد داد.