تشکیل ائتلافی از شرکت‌های فناوری و امنیتی برای مبارزه با حملات باج افزاری

مایکروسافت و مک آفی قصد دارند تا به همراه ۱۹ شرکت امنیتی و فناوری دیگر با تشکیل یک ائتلاف  از حملات باج افزاری جلوگیری کنند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت های امنیتی، فناوری و غیر انتفاعی با تشکیل ائتلاف قصد دارند با حملات باج افزاری مبارزه کنند. این ائتلاف با اقداماتی […]

مایکروسافت و مک آفی قصد دارند تا به همراه ۱۹ شرکت امنیتی و فناوری دیگر با تشکیل یک ائتلاف  از حملات باج افزاری جلوگیری کنند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت های امنیتی، فناوری و غیر انتفاعی با تشکیل ائتلاف قصد دارند با حملات باج افزاری مبارزه کنند. این ائتلاف با اقداماتی نظیر انتشار مقاله های تخصصی و افزایش دانش سهامداران صنایع، نقاط ضعف راه های فعلی را شناسایی کرده تا از طریق آن به یک استاندارد کلی برای مبارزه با حملات باج افزاری دست یابند.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

این اقدامات علاوه بر تهیه یک نقشه راه مشترک و ایجاد یک چارچوب استاندارد، برپایه راهکارهای چند شرکت امنیتی قرار داشته و بدین ترتیب شکاف‌های موجود شناسایی خواهد شد. شرکت هایی همچون The Cyber Threat Alliance، Resilience، Cybereason و … در این ائتلاف حضور دارند.

این ائتلاف وبسایت خود را به آدرس Ransomware Task Force را تا ژانویه 2021راه اندازی خواهد کرد و خدمات رسانی آنها نیز ۲ الی ۳ ماه بعد آغاز خواهد شد. در حال حاضر حملات باج افزاری به عنوان کابوسی در امنیت آنلاین تبدیل شده و به عنوان بزرگترین تهدید سایبری شناخته می شود. در حملات مربوط به باج افزار، هکر ها با نفوذ به سیستمهای مربوط به سازمان ها، آنها را رمزنگاری کرده و کلید آن را تنها در صورت دریافت مبالغ کلان در اختیار سازمان قرار می دهند.