تازه های تکنولوژیهک و امنیت

تشکیل ائتلافی از شرکت‌های فناوری و امنیتی برای مبارزه با حملات باج افزاری

مایکروسافت و مک آفی قصد دارند تا به همراه ۱۹ شرکت امنیتی و فناوری دیگر با تشکیل یک ائتلاف  از حملات باج افزاری جلوگیری کنند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت های امنیتی، فناوری و غیر انتفاعی با تشکیل ائتلاف قصد دارند با حملات باج افزاری مبارزه کنند. این ائتلاف با اقداماتی نظیر انتشار مقاله های تخصصی و افزایش دانش سهامداران صنایع، نقاط ضعف راه های فعلی را شناسایی کرده تا از طریق آن به یک استاندارد کلی برای مبارزه با حملات باج افزاری دست یابند.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

این اقدامات علاوه بر تهیه یک نقشه راه مشترک و ایجاد یک چارچوب استاندارد، برپایه راهکارهای چند شرکت امنیتی قرار داشته و بدین ترتیب شکاف‌های موجود شناسایی خواهد شد. شرکت هایی همچون The Cyber Threat Alliance، Resilience، Cybereason و … در این ائتلاف حضور دارند.

این ائتلاف وبسایت خود را به آدرس Ransomware Task Force را تا ژانویه 2021راه اندازی خواهد کرد و خدمات رسانی آنها نیز ۲ الی ۳ ماه بعد آغاز خواهد شد. در حال حاضر حملات باج افزاری به عنوان کابوسی در امنیت آنلاین تبدیل شده و به عنوان بزرگترین تهدید سایبری شناخته می شود. در حملات مربوط به باج افزار، هکر ها با نفوذ به سیستمهای مربوط به سازمان ها، آنها را رمزنگاری کرده و کلید آن را تنها در صورت دریافت مبالغ کلان در اختیار سازمان قرار می دهند.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا