سیستم شناخت چهره گوشی Galaxy S8 را به سادگی با یک عکس می‎توان گول زد

جدا از حسگر اثرانگشت (که موقعیت بدی دارد) سیستم شناخت عنبیه چشم، گوشی جدید Galaxy S8 و +S8 سامسونگ از یک سیستم بیومتریک سوم نیز استفاده می‎کند یعنی شناخت چهره. بسیاری از کاربران انتظار دارند که این قابلیت به نسبت بسیاری از تلاش‎هایی که در سال‎های خیلی دور صورت گرفته است، بهتر باشد، اما خود […]

جدا از حسگر اثرانگشت (که موقعیت بدی دارد) سیستم شناخت عنبیه چشم، گوشی جدید Galaxy S8 و +S8 سامسونگ از یک سیستم بیومتریک سوم نیز استفاده می‎کند یعنی شناخت چهره. بسیاری از کاربران انتظار دارند که این قابلیت به نسبت بسیاری از تلاش‎هایی که در سال‎های خیلی دور صورت گرفته است، بهتر باشد، اما خود را برای ناامید شدن آماده کنید.

همانند با قابلیت Face Unlock که گوگل به نسخه‎ی اندروید بستنی حصیری در سال 2011 اضافه کرد، سیستم شناخت چهره‎ی جدید سامسونگ را به سادگی می‎توان با نشان دادن عکس شخصی که چهره‎ی او مورد اعتماد ثبت شده است، گول زد. مدرک این ادعا ویدئوی کوتاه زیر است.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

ولی جالب است که پس از عدم موفقیت تلاش گوگل، سامسونگ با تغییر این قابلیت به آن پیش‎نیاز پلک‎زدن را برای از حالت قفل خارج کردن گوشی اضافه کرد. این اقدام در سال 2012 صورت گرفت و مطمئن نیستیم که چرا این شرکت کره‎ای ظاهرا این مرتبه آن را فراموش کرده است.

در هر صورت، به یاد داشته باشید که پیش‎نیاز مذکور تا حدی این سیستم را بهتر می‎کند ولی باز هم با استفاده از دو عکس می‎توان آن را گول زد: یک عکس از فرد مورد نظر با چشمان باز و عکس دیگر با چشمان بسته و سریعا تعویض آن دو زمانی که سعی در باز کردن گوشی از حالت قفل دارید.

بنابراین سیستم شناخت چهره‎ی این گوشی را از نظر امنیت با حسگر اثرانگشت و عنبیه چشن آن در یک سطح قرار ندهید.

ویدئوی مذکور را در زیر می‎توانید مشاهده کنید:

[aparat]http://www.aparat.com/v/hl7aD[/aparat]