به‌روزرسانی Gboard برای کاربران اندرویدی زبان‌ها و ابزارهای ویرایش جدید به‌همراه دارد

اپلیکیشن کیبورد Gboard برای دستگاه‎های اندرویدی با زبان‌ها و ابزارهای ویرایش جدید به‎روزرسانی شده است. به دنبال این آپدیت گوگل پشتیبانی از 22 زبان Indic (زبان‎هایی که از سانسکریت و هندی مدرن تشکیل شده‎اند) از جمله هندی، بنگالی، تلوگو، مراتی، تامیلی، اردو و Gujarati را اضافه کرده است. همان‎طور که تیتر خبر می‎گوید، طراحان این […]

اپلیکیشن کیبورد Gboard برای دستگاه‎های اندرویدی با زبان‌ها و ابزارهای ویرایش جدید به‎روزرسانی شده است. به دنبال این آپدیت گوگل پشتیبانی از 22 زبان Indic (زبان‎هایی که از سانسکریت و هندی مدرن تشکیل شده‎اند) از جمله هندی، بنگالی، تلوگو، مراتی، تامیلی، اردو و Gujarati را اضافه کرده است.

همان‎طور که تیتر خبر می‎گوید، طراحان این اپ هم‎چنین یک ابزار ویرایش جدید متن لحاظ کرده‎اند که به کاربران اجازه‎ی آسان‎تر انتخاب، کپی و پیست متن را می‎دهد. علاوه بر این، گزینه‎های جدیدی برای تغییر اندازه و تغییر موقعیت کیبورد به همراه شیوه‎ی پیام‎دهی دیده می‎شود تا کاربر بهتر از موقعیت دست خود استفاده کند.

غول دنیای جستجو هم‎چنین تایید کرده است که جدا از افزودن این 22 زبان جدید، این اپلیکیشن کیبورد از زبان‎های رواندایی و وینارایی نیز پشتیبانی می‎کند. به لطف این قابلیت‎های جدید، اپ Gboard برای اندروید حالا دارای پیشنهادات زبانی و نوشتاری به بیشتر از 185 گونه‎ی زبانی در دنیا است.

برای دسترسی به حالت جدید ویرایش متن، کاربران بایستی آیکون ویرایش متن را در منوی قابلیت‎های سریع با فشار دادن دکمه‎ی G در نوار پیشنهادات انتخاب کنند. در همین منو، کاربر می‎تواند بر روی گزینه‎ی “More” آهسته ضربه بزند و بر روی دکمه‎ی حالت کار با یک دست کلیک تا بتواند اندازه و موقعیت کیبورد را تنظیم کند.

آخرین نسخه‎ی اپل Gboard را با قابلیت‎ها و بهبودهای جدید آن می‎توانید از گوگل‎پلی دانلود کنید.