هوش مصنوعی مولد در چین برای ملاقات با درگذشتگان استفاده می‌شود

عده ای از افراد در چین پس از ظهور هوش مصنوعی به دنبال زنده کردن درگذشتگان هستند. در این بین ارائه عکس، ویدیو و پیام های افراد به کامپیوتر بات هایی را می سازد که می تواند همانند درگذشتگان با افراد ارتباط برقرار کند. البته این اقدام با انتقادهای اخلاقی بسیاری روبرو بوده است. به […]

عده ای از افراد در چین پس از ظهور هوش مصنوعی به دنبال زنده کردن درگذشتگان هستند. در این بین ارائه عکس، ویدیو و پیام های افراد به کامپیوتر بات هایی را می سازد که می تواند همانند درگذشتگان با افراد ارتباط برقرار کند. البته این اقدام با انتقادهای اخلاقی بسیاری روبرو بوده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از بیزینس اینسایدر، مهندس جوان چینی پیاز مطالعه مقاله ای در زمینه فناوری هنگام سازی حرکات لب تلاش کرد تا به فکر زنده کردن مردگان از طریق این فناوری افتاد. البته نمونه کنونی یکی از چندین نمونه نرم افزاری است که از طریق آن مردم می توانند مردگان خود را احیا کنند. این مهندسان در واقع با استفاده از ترکیب فناوری های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی چت بات هایی با نام سوگوار بات ساخته اند که قادر به شبیه سازی شخصیت و خاطرات درگذشتگان است.

با ظهور برنامه های هوش مصنوعی اکنون این چت بات ها بسیار پیشرفته بوده و می توانند با دریافت اطلاعات افراد درگذشته آنها را به طور کامل شبیه سازی کنند.

سو موریس، رییس بخش خدمات سوگواری در این مورد می گوید: اینکه شیوه سوگواری افراد با پیشرفت فناوری تغییر کند بسیار طبیعی است. پیش از این عکس ها و ویدیوها در عزاداری به مردم کمک میکرد. اکنون هوش مصنوعی این کار را انجام می دهد.‌ با این وجود انتقادهای اخلاقی زیادی در مورد این بات ها وجود دارد. زیرا آنها کنترل شرایط سوگواری را از انسان می‌گیرند. زیرا تاکنون افراد زمان روبرو شدن با احساسات خود را می دانستند. اما این قدرت اکنون دست چت بات ها قرار دارد.