بالگرد نبوغ در نقش دیده بان مریخ‌نورد استقامت

قرار است بالگرد نبوغ پس از پروازهای آزمایشی خود به عنوان دیده بان مریخ‌نورد استقامت مورد استفاده قرار گیرد. بدین ترتیب بالگرد نبوغ ناسا به عنوان پشتیبان پیش از این مریخ نورد پرواز خواهد کرد. به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی تکنا و به نقل از Engadget، ناسا در برنامه جدید خود وظیفه دیگری را برای […]

قرار است بالگرد نبوغ پس از پروازهای آزمایشی خود به عنوان دیده بان مریخ‌نورد استقامت مورد استفاده قرار گیرد. بدین ترتیب بالگرد نبوغ ناسا به عنوان پشتیبان پیش از این مریخ نورد پرواز خواهد کرد.

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی تکنا و به نقل از Engadget، ناسا در برنامه جدید خود وظیفه دیگری را برای بالگرد نبوغ مشخص کرده است. قرار است این بالگرد پس از انجام پنج ماموریت از پیش تعیین شده پروازهای دیگری را در سیاره مریخ آغاز کند. پس از آن نیز در یک نقش عملیاتی و به عنوان پشتیبان مریخ نورد استقامت ظاهر می شود.

برنامه های بعدی نبوغ شامل مانور دقیق و استفاده از قابلیت های عکاسی و دیگر قابلیت های خطرپذیری خواهد بود. این بالگرد چهارمین پرواز خود را برای روز پنجشنبه برنامه‌ریزی کرده بود. اما ظاهراً این پرواز به دلیل وجود مشکل به تاریخ دیگری موکول شد. در روز جمعه نیز طی خبری از آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا مشخص شد که نبوغ توانست پرواز چهارم خود را نیز بدون هیچ مشکلی انجام دهد. از طرفی مریخ‌نورد استقامت نیز قرار است ب برنامه‌ریزی‌هایی را برای پیمایش مسیر های کوتاه در چند هفته آینده انجام دهد.

 ناسا قصد دارد نبوغ را به عنوان پشتیبان جلوتر از این مریخ نورد برای یافتن مسیر ارسال کند. بدین ترتیب از مسیرهای بالقوه و حتی سد معبر ها عکس گرفته خواهد شد اگرچه مریخ‌نورد استقامت بدون نیاز به پشتیبان نیز می‌تواند به برنامه‌ریزی خود عمل کند، اما این اطلاعات می‌تواند در ماموریت‌های آینده بسیار مفید باشد. بالگرد نبوغ آخرین پرواز را در اواخر ماه اوت انجام می دهد و پس از آن ناسا می تواند برنامه ریزی های مربوط به استقامت و نبوغ را به پایان برساند.

تبلیغات :

buy Neuralink