اخبار شرکت‌ها

لباس هوشمند گوگل و لیوایز پاییز آینده عرضه می‌شود

از زمانی که گوشی‎های هوشمند به دستگاه‎هایی تبدیل شده‎اند که افراد قادر به زندگی بدون آن‎‎ها نیستند، ترکیب صفت “هوشمند” با یک کلمه‎ی دیگر مشخص می‎کند که یک محصول خاص به هر نحوی در ارتباط با اینترنت قرار دارد. در این رابطه دنیای مد نیز بی‎نصیب نمانده است چون پیش از این دو شرکتی که اصلا امکان همکاری با هم را حتی تصور نمی‎کردند قرار است با هم همکار شوند. شرکت‎های گوگل و لیوایز پاییز آینده از لباس هوشمندی به قیمت 350 دلار هم برای بانوان و هم مردان رونمایی می‎کنند.

این البسه‎ی هوشمند از سیستم Project Jacquard گوگل استفاده می‎کند که سال گذشته در کنفرانس I/O گوگل معرفی شد. وظیفه‎ی اصلی این پروژه استفاده از کالاهای روزمره‎ای است که معمولا کاربر زیاد آن‎ها را به دنیای فناوری ربط نمی‎دهد، مانند پوشاک، و سپس ارائه‎ی شکلی از قابلیت‎های تعاملی به آن. هدف این است که به علاقه‎مندان اجازه داده شود بدون نیاز به نگاه به گوشی‎های هوشمند خود اطلاعات لازم را دریافت کنند. قبول داریم که به نوعی این خبر استفاده از یک ساعت‎هوشمند را تداعی می‎کند ولی بایستی دوباره خاطرنشان شویم که کالاهای استفاده شده در این پروژه معمولا ربطی به دنیای فناوری ندارند.

در مراسم SXSW، این پوشاک هوشمند حضور داشت. این پوشاک که Commuter Trucker Jacket شرکت لیوایز نامیده می‎شود از ارتباط بلوتوثی برای همگام شدن با یک گوشی‎هوشمند استفاده می‎کند. افرادی که این لباس هوشمند را می‎پوشند بر روی سمت چپ سرآستین آن سوایپ می‎کنند یا آهسته ضربه زنند، به مانند زمانی که کاربر با استفاده از یک تاچ‎پد در یک دستگاه مسیریابی می‎کند. افرادی که با این محصول آشنا نیستند در زمان مشاهده‎ی کاربر ممکن است فکر کنند او مورد حمله‎ی سکته واقع شده یا از سندروم توره (Tourette’s syndrome) رنج می‎برد. ولی استفاده از سرآستین سمت چپ به کاربر اجازه خواهد داد به یک تماس پاسخ دهد یا موزیک پخش کند. اپلیکیشن همراه این محصول به کاربران آن اجازه‎ی شخصی‎سازی ژست‎های حرکتی را می‎دهد. باتری قرار گرفته در آستین سمت‎چپ امکان شارژ شدن را دارد و تا دو روز قابل استفاده است.

دیدگاه کاربر


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا