لباس هوشمند گوگل و لیوایز پاییز آینده عرضه می‌شود

از زمانی که گوشی‎های هوشمند به دستگاه‎هایی تبدیل شده‎اند که افراد قادر به زندگی بدون آن‎‎ها نیستند، ترکیب صفت “هوشمند” با یک کلمه‎ی دیگر مشخص می‎کند که یک محصول خاص به هر نحوی در ارتباط با اینترنت قرار دارد. در این رابطه دنیای مد نیز بی‎نصیب نمانده است چون پیش از این دو شرکتی که اصلا امکان […]

از زمانی که گوشی‎های هوشمند به دستگاه‎هایی تبدیل شده‎اند که افراد قادر به زندگی بدون آن‎‎ها نیستند، ترکیب صفت “هوشمند” با یک کلمه‎ی دیگر مشخص می‎کند که یک محصول خاص به هر نحوی در ارتباط با اینترنت قرار دارد. در این رابطه دنیای مد نیز بی‎نصیب نمانده است چون پیش از این دو شرکتی که اصلا امکان همکاری با هم را حتی تصور نمی‎کردند قرار است با هم همکار شوند. شرکت‎های گوگل و لیوایز پاییز آینده از لباس هوشمندی به قیمت 350 دلار هم برای بانوان و هم مردان رونمایی می‎کنند.

این البسه‎ی هوشمند از سیستم Project Jacquard گوگل استفاده می‎کند که سال گذشته در کنفرانس I/O گوگل معرفی شد. وظیفه‎ی اصلی این پروژه استفاده از کالاهای روزمره‎ای است که معمولا کاربر زیاد آن‎ها را به دنیای فناوری ربط نمی‎دهد، مانند پوشاک، و سپس ارائه‎ی شکلی از قابلیت‎های تعاملی به آن. هدف این است که به علاقه‎مندان اجازه داده شود بدون نیاز به نگاه به گوشی‎های هوشمند خود اطلاعات لازم را دریافت کنند. قبول داریم که به نوعی این خبر استفاده از یک ساعت‎هوشمند را تداعی می‎کند ولی بایستی دوباره خاطرنشان شویم که کالاهای استفاده شده در این پروژه معمولا ربطی به دنیای فناوری ندارند.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

در مراسم SXSW، این پوشاک هوشمند حضور داشت. این پوشاک که Commuter Trucker Jacket شرکت لیوایز نامیده می‎شود از ارتباط بلوتوثی برای همگام شدن با یک گوشی‎هوشمند استفاده می‎کند. افرادی که این لباس هوشمند را می‎پوشند بر روی سمت چپ سرآستین آن سوایپ می‎کنند یا آهسته ضربه زنند، به مانند زمانی که کاربر با استفاده از یک تاچ‎پد در یک دستگاه مسیریابی می‎کند. افرادی که با این محصول آشنا نیستند در زمان مشاهده‎ی کاربر ممکن است فکر کنند او مورد حمله‎ی سکته واقع شده یا از سندروم توره (Tourette’s syndrome) رنج می‎برد. ولی استفاده از سرآستین سمت چپ به کاربر اجازه خواهد داد به یک تماس پاسخ دهد یا موزیک پخش کند. اپلیکیشن همراه این محصول به کاربران آن اجازه‎ی شخصی‎سازی ژست‎های حرکتی را می‎دهد. باتری قرار گرفته در آستین سمت‎چپ امکان شارژ شدن را دارد و تا دو روز قابل استفاده است.