به زودی دیتاسنترهای گوگل و مایکروسافت از انرژی های تجدیدپذیر بیشتری بهره می برند

دو غول دنیای فناوری یعنی گوگل و مایکروسافت قصد دارند از انرژی های تجدیدپذیر بیشتری در دیتا سنتر های خود استفاده کنند. آنها برای کار سرمایه گذاری های را در مراکز تامین انرژی انجام داده اند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، از اقدامات گوگل برای بهره گیری از انرژی تجدیدپذیر می توان […]

sadmayeh-ad  

دو غول دنیای فناوری یعنی گوگل و مایکروسافت قصد دارند از انرژی های تجدیدپذیر بیشتری در دیتا سنتر های خود استفاده کنند. آنها برای کار سرمایه گذاری های را در مراکز تامین انرژی انجام داده اند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، از اقدامات گوگل برای بهره گیری از انرژی تجدیدپذیر می توان به قرارداد ۱۲ ساله این شرکت با یک شرکت توسعه نیروگاه بادی دریایی به نام Moray West اشاره کرد. در این قرارداد گوگل ۱۰۰ مگاوات برق شرکتی خریداری کرده است. این شرکت در یک مکان دورافتاده در اسکاتلند مستقر است.

همچنین گوگل یک سرمایه گذاری مشترک با دو شرکت دیگر به نام های EDP Renewables و Engine از فرانسه انجام داده است تا طی آن ۵ تراوات ساعت انرژی سبز را از یک مزرعه بادی ۸۸۲ مگاواتی دریافت کند.

مایکروسافت نیز مانند گوگل قراردادی را با هدف تامین برق در ایرلند به امضا رسانده که طی آن ۹۰۰ مگاوات برق از انرژی تجدیدپذیر دریافت کند. در گزارش های دیگری به قرار داد مایکروسافت با دو شرکت ایرلندی و نروژی نیز اشاره شده که طی آن نیز ۳۶۶ مگاوات انرژی پاک به این غول فناوری داده خواهد شد.

گوگل و مایکروسافت در زمینه استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر اهداف بلند مدت یکسانی را دنبال می کنند. هردو به دلیل داشتن مراکز داده عظیم بهمراه سرویس های وب آمازون، می توانند ردپای بزرگی در محیط باقی بگذارند.

تحقیقات آژانس بین المللی انرژی نشان می دهد هر مرکز داده می تواند حدود یک درصد از برق جهان را مصرف کند. به همین دلیل مایکروسافت تلاش خواهد کرد تا سال ۲۰۲۵ کل انرژی مصرفی خود را از انرژی های تجدیدپذیر تامین کند.

تبلیغات :

buy Neuralink