اخبار شرکت‌ها

برنامه گوگل برای مدیریت تمامی اپلیکیشن‌های پیام‌رسان بصورت یکپارچه

گوگل قصد دارد تا کلیه اپلیکیشن های پیام رسان خود را دریک جا گرداوری کند تا بتواند بهتر آنها را مدیریت کند. گوگل در تغییرات اخیر مدیریت Messages, Duo و اپلیکیشن Phone اندروید خود را نیز به بخش اپلیکیشن های اداری خود اضافه کرده است.

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی و فناوری تکنا، گوگل قصد دارد تا اپلیکیشن های پیام رسان و سرویس های ارتباطی خود را بصورت یکپارچه مدیریت کند. خاویر سولترو، مدیر این بخش در این باره می گوید: مدیریت یکپارچه این اپلیکیشن ها ارتباطی به ادغام انها نخواهد داشت و آنها مانند سابق به کار خود بصورت یک برنامه مجزا ادامه خواهند داد. سولترو پیش از این سابقه توسعه اپلیکیشن ها و توسعه آنها را نیز داشته است. پس از انتصاب سولترو به مدیریت این بخش، Google Meet پیش از موعد اصلی و به دلیل شیوع ویروس کرونا بطور رایگان عرضه شده است.

لاکهایمر، مدیر بخش اندروید و سیستم‌عامل کروم در گوگل می گوید: زمان زیادی نیاز است تا بتوان تصمیم درستی برای ادغام اپلیکیشن ها گرفت. برخی از آنها هماهنگی بیشتری با یکدیگر دارند. به عنوان مثال اپلیکیشن‌های G Suite هماهنگی بیشتری با کروم دارد. از طرفی Google Duo در اندروید می تواند به اپلیکیشنی برای چت ویدئویی تبدیل شود. در هر حال گوگل در بیانیه اخیر خود تغییر در ساختار مدیریتی برخی از بخش ها را عنوان کرده و تصمیم دارد تا برنامه های منسجم تری را برای سرویس ها در نظر بگیرد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا