اخبار شرکت‌ها

آیا گوگل نتایج جستجوی کاربران را تغییر میدهد؟

وال استریت ژورنال مدعی شده که گوگل در تمامی جستجوها به نفع کسب و کارهای کوچک عمل می‌کند. گوگل برخی از این جستجوها را به کل تغییر داده و یا حذف می‌کند. بدین ترتیب گوگل در جستجوهای خودکار مسائل مهمی مانند مهاجرت و سقط جنین را پاک می‌کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تک نیوز، گوگل توسط وال استریت ژورنال به تغییرات جستجوی کاربران متهم شده است. البته گوگل مدت‌هاست که این اتهامات را انکار می‌کند. اما وال استریت ژورنال اسنادی را منتشر کرده که نگرانی‌هایی را برای کاربران در پی داشته است. به عنوان مثال گوگل برخی از سایت‌ها را بطور کامل در لیست سیاه قرار می‌دهد و یا در برخی جستجوها آمازون را در بالای لیست قرار می‌دهد. گوگل الگوریتم‌های خاصی را برای حذف جستجوی کاربران اعمال می‌کند. البته جابجایی نتایج جستجو را نسبت به رقبایی از جمله بینگ، یاهو و داک‌داک‌گو بهتر و واقعی‌تر انجام می‌دهد.

گوگل در مورد تغییرات نتایج جستجو گفته است : دستکاری نتایج جستجو، قابلیت‌های ویژه جستجو و جستجوی خودکار در جهت کمک به کاربران و جلوگیری از انتشار اطلاعات اشتباه صورت می‌گیرد. در واقع این امر به نفع کاربران است. گوگل اضافه کرده که برای مدت هاست اینگونه عمل می‌کند. در واقع اطلاعات مورد نیاز کاربران را از منابع درست تامین می‌کند. به همین دلیل تعدادی از دادستان‌های آمریکایی به دنبال تصویب قوانین ضد انحصاری گوگل هستند. تحقیقات در این مورد در حال انجام است و در ابتدا روی کسب وکار تبلیغات گوگل متمرکز خواهد بود.
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا