مرورگر کروم برای iOS با قابلیت “Read Later” به‎روزرسانی شد

آپدیت مرورگر کروم برای iOS قابلیت مفیدی را در اختیار این مرورگر موبایل قرار داده است. آیکون جدیدی به اسم Rear Later (مطالعه برای بعد) که به کاربران این مرورگر اجازه می‎دهد یک مقاله‎ی آنلاین را در حافظه‎ی آیفون خود ذخیره کنند و سپس برای مطالعه در زمان دیگری فرا بخوانند، حتی اگر کاربر به […]

آپدیت مرورگر کروم برای iOS قابلیت مفیدی را در اختیار این مرورگر موبایل قرار داده است. آیکون جدیدی به اسم Rear Later (مطالعه برای بعد) که به کاربران این مرورگر اجازه می‎دهد یک مقاله‎ی آنلاین را در حافظه‎ی آیفون خود ذخیره کنند و سپس برای مطالعه در زمان دیگری فرا بخوانند، حتی اگر کاربر به اینترنت متصل نباشد. این قابلیت باعث صرفه‎جویی در مصرف اینترنت می‎شود. برخلاف قابلیت مشابهی که در مرورگر سافاری اپل (Reading List) مشاهده می‎کنیم یا اپلیکیشن Pocket، محتویات تنها بر روی دستگاهی ذخیره می‎شود که در ابتدا در آن ظاهر شده است. و قابلیت مطالعه برای بعد در مرورگر کروم مقالات را به شکل همان فرمت ابتدایی با لحاظ کردن متن و تصویر ذخیره می‎کند. قابلیت Reading List در مرورگر کروم و اپ Pocket یک نسخه‎ی سبک از محتوا را ذخیره می‎کنند که تنها به فرمت متن است.

گوگب قابلیت مشابه Read Later را سال گذشته به نسخه‎ی اندرویدی کروم اضافه کرد. این نسخه از یک آیکون پیکانی شکل در منو به منظور شروع فرآیند ذخیره‎سازی محتوا استفاده می‎کند. در اندروید، با صفحات ذخیره‎شده مشابه با هر گونه فایل دانلود شده‎ی دیگر رفتار می‎شود. در iOS، این فایل‎ها به شکل ویژه‎ای با عنوان “Read it later” عنوان‎گذاری می‎شوند.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

چه از این قابلیت در اندروید یا iOS، چه قابلیت Reading List اپل یا اپلیکیشن Pocket استفاده کنید، هدف مطالعه‎ی محتوای مورد نظر شما بدون استفاده از اینترنت است.